Osmanlıca Sertifikaları Dağıtıldı

Osmanlıca Sertifikaları Dağıtıldı

23.04.2015

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından açılan Osmanlıcada Kolay Metinler Kursu’nu tamamlayan 12 kişiye sertifikaları verildi. Öğretmenevi’nde düzenlenen Sertifika Dağıtım Programı’na Vali Necati Şentürk, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı. Sertifika Dağıtım Programında konuşan Vali Necati Şentürk, Osmanlıcanın bir Türk dili, […]

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından açılan Osmanlıcada Kolay Metinler Kursu’nu tamamlayan 12 kişiye sertifikaları verildi.

Öğretmenevi’nde düzenlenen Sertifika Dağıtım Programı’na Vali Necati Şentürk, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.
Sertifika Dağıtım Programında konuşan Vali Necati Şentürk, Osmanlıcanın bir Türk dili, hatta bir imparatorluk dili olduğunu belirterek, on binlerce belgenin arşivlerde okunmayı beklediğini söyledi.
Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ve 64 saat süren kurs sonucunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri kutlayan Vali Necati Şentürk, “Tarihimiz açısından son derece önemli belgeler arşivlerde okunmayı bekliyor. Osmanlıca bilenlerin sayısı çok az olduğu için bu belgeleri okuyamıyor ve tarihi gerçekleri de öğrenemiyoruz. Osmanlıca bilenlerin sayısının çoğalmasında büyük fayda var. Bu açıdan Osmanlıca Kursunu tamamlayan arkadaşlarımızı kutluyorum” şeklinde konuştu.
Program, Osmanlıcada Kolay Metinler Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .