OSB seçimini Eraslan’ın listesi kazandı

OSB seçimini Eraslan’ın listesi kazandı

04.10.2017

15 kişilik müteşebbis heyete katılacak 7 üye Eraslan’ın listesinden oluştu

KIRŞEHİR Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’de Vali Necati Şentürk’ün başkanlık ettiği OSB’nin en üst karar organı 15 kişilik müteşebbis heyete, 7 asıl 7 yedek üye sunmak üzere için OSB’li yatırımcıların kendi aralarında seçime gittiler.
Sanayici Süleyman Eraslan’la yine sanayici Mustafa Avkapan’ın listelerinin yarıştığı seçimde kullanılan 56 oyun 33’ünü Süleyman Eraslan’ın listesi alırken, 21’ini ise Mustafa Avkapan’ın listesi aldı.
Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda yapılan seçimleri Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de izleyiciolarak katılırken, Divan Başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk yaptı. Yapılan seçimlerde kullanılan 56 oyun 21’ini Mustafa Avkapan listesi alırken, 56 oyun 33’ünü alarak kazanan Süleyman Eraslan’ın müteşebbis heyete seçilen 7 asıl üye listesi şu isimlerden oluştu:
Süleyman Eraslan, Yakup Parlak, Ramazan Dumlupınar, Savaş Geyik, Erol Dulkadir, Mehmet Çopuroğlu, Cemil Tuygun.
Kırşehir OSB’nin,15 kişilik müteşebbis heyette 7 üye ile temsil edilirken, 5 kişilik yönetim kurulunda ise 3 üye ile temsil hakkı bulunuyor.
Önümüzdeki günlerde vali başkanlığında toplanacak olan 15 kişilik müteşebbis heyeti en az üçü OSB’li yatırımcılardan oluşmak üzere 5 kişilik OSB yönetim kurulunu belirleyecek.
Bu seçim sonuçlarına göre Süleyman Eraslan’ın OSB yönetim kurulu başkanlığına getirilmesine kesin gözle bakılıyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .