Orman Bakanlığı’ndan Kırşehir Belediyesi’ne dirsek!

Orman Bakanlığı’ndan Kırşehir Belediyesi’ne dirsek!

09.10.2017

Kırşehir Belediyesi’nin projelendirdiği, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yapıp, Belediye’ye devredeceğini açıkladığı Aşıkpaşa Tabiat Parkı tamamlandı, ama özel sektöre kiraladı!

Kırşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşaatı tamamlanan Aşıkpaşa Mahallesi’nin doğu kısmı, Bölge Trafik Müdürlüğü karşısındaki 1.300 dönümlük alanı kapsayan Aşıkpaşa Tabiat Parkı projesi çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kırşehir Belediyesi’ne devredilmesini kararlaştıran Orman ve Su İşleri Bakanlığı çark ederek, buranın işletmesini özel şirkete verdi.
Bu duruma üzüldüğünü ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Aşıkpaşa Tabiat Parkı Projesi’ni hazırlayarak Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza vermiştik. Onlar tarafından yaptırılan ve Belediyemize devredilecek parkımızı biz işletecektik. Çünkü burası Kırşehirlilerin önemli ihtiyaçlarını karşılayacak ve bu nedenle çok iyi işletilmesi gerekiyordu. Nasıl oldu bilemiyorum ama Orman ve Su İşleri Bakanlığımız burayı ihaleye çıkartarak işletme hakkını özel sektöre vermiş. Biz bu konuda girişimlerimizi sürdürüyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na durumu bildirdik. Bakalım bu konuda neler yapabiliriz. Tabi bizim hazırladığımız ve yıllardır yakından takip ettiğimiz bu parkın anlaşılmaz bir tutumla özel sektöre ihale edilmesi bizleri de üzmüştür” dedi.
Özel sektörün her işte olduğu gibi Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda da kar amacı ile hareket edeceği için halkın beklentilerini karşılayamayacağını, bakım ve korumasını tam olarak yerine getiremeyeceğini ifade eden Başkan Bahçeci, “Orman ve Su İşleri Bakanlığımız burası bize devredecekti. Biz de burada bir takım düzenlemeler yapacaktık. Burada basketbol sahası, tenis kortu, spor üniteleri, sporcular için soyunma odaları, duş alabilecekleri yerler, çeşmeler ve tuvaletler, ahşaptan yapılmış satış üniteleri, büfe, kafeterya, çim sahası var. Yani geniş bir alan içerisinde kır lokantası, yollar ve ayrıca patikalar var. Piknikçiler için kamelyalar ve mangal yerleri var. Buraların korunması için en az 15-20 tane özel güvenlikçi gerekiyor. Ayrıca temizlikçisi, bahçıvanı gerekiyor. Ben özel sektörün bu kadar kişi ile burada hizmet vereceğini düşünmüyorum. Dolayısıyla burayı bizim işletmemiz gerekiyordu. Bu endişelerimizi Sayın Bakanımızı ilettik, sonuç bekliyoruz” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .