Onur Köksal’dan Kırşehir’e Neşet Ertaş Heykeli sözü…

Onur Köksal’dan Kırşehir’e Neşet Ertaş Heykeli sözü…

04.10.2019

Köksal: “Kırşehir Belediyemizin, Cacabey Meydanında göstereceği yere Neşet Hocanın heykelini yaptıracağız” Keçiören belediyesi ve Ankara’da bulunan KIR-DER’in düzenlediği, büyük usta Neşet Ertaş’ı anma gecesi Keçiören Neşet Ertaş sanat ve gösteri merkezinde yapıldı. Geceye çok sayıda önemli isim katılırken salon izleyicilerle doldu taştı. Davetliler arasında bulunan MHP’den Kırşehir belediye başkan adayı olan Selçuk Üniversitesi Öğretim üyesi […]

Köksal: “Kırşehir Belediyemizin, Cacabey Meydanında göstereceği yere Neşet Hocanın heykelini yaptıracağız”

Keçiören belediyesi ve Ankara’da bulunan KIR-DER’in düzenlediği, büyük usta Neşet Ertaş’ı anma gecesi Keçiören Neşet Ertaş sanat ve gösteri merkezinde yapıldı. Geceye çok sayıda önemli isim katılırken salon izleyicilerle doldu taştı.

Davetliler arasında bulunan MHP’den Kırşehir belediye başkan adayı olan Selçuk Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Onur Köksal’ın konuşması geceye damga vurdu.
Köksal yaptığı konuşmasında “31 Mart seçimlerinin ardından benim Kırşehir’imle olan çalışmalarım son bulmadı Rabbim izin verdiği müddetçe de hizmet etme gayretim son bulmayacak. Ben bir akademisyen olarak Kırşehirli olmaktan şeref duydum Kırşehirli olmak benim için bir onurdur. Çünkü bizler Ahiler diyarından, Aşıkpaşalar diyarından, Hacı Bektaş’ı Veliler diyarından, Türkmenler diyarındanız” derken sözlerine şöyle devam etti.
“Rahmetli Muharrem Ertaş’ın, oğlu Neşet Ertaş’la bir heykeli yapılmıştı maalesef o eser Kırşehir’e sığdırılamadı depolara atıldı. Neşet hoca ‘ayrımcılık gibi geliyor’ diyerek devlet sanatçılığını kabul etmeyecek kadar gönlü engin bir üstattı. Böyle önemli bir değerimizi yaşatmak adına rahmetli Neşet Ertaş’ın heykelini yaptırma kararı verdik. Neşet Ertaş heykeli benim çok yakın dostum, arkadaşım, gardaşım dediğim, Türkiye’nin çok önemli ve değerli heykeltıraşlarından olan Prof. Dr. Mutluhan Taş hocam tarafından yapılacak. Bir eli sazında, bir eli de yüreğinde olan Neşet Ertaş heykelini Kırşehir meydanına yapacağız. Kırşehir’imize gezmeye gelen herkesin ilgisini çekeceğine inandığım bu çalışma şehir reklamına da büyük katkı sağlayacaktır. Sözlerime Neşet Ertaş’ın dizeleri ile son vermek istiyorum. İnsanlar kendini bilebilseydi Dünyada haksızlık kavga olmazdı İnsan doğan yine insan ölseydi Belki de dünyada hayvan kalmazdı.”
Program sunucusunun “Bu sözünüzün garantisini alalım” ‘şeklindeki sorusuna “Kırşehir Belediyemizin Cacabey Meydanında yer göstermelerinin ardından hemen çalışmalara başlayacağız, bizler Türkmen bebesiyiz bizim özümüzde sözümüzde bir olur” diyerek cevapladı. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .