ONLAR GÜZEL ŞEYLER İÇİN ÇALIŞIYORLAR…

ONLAR GÜZEL ŞEYLER İÇİN ÇALIŞIYORLAR…

14.05.2016

ONLAR GÜZEL ŞEYLER İÇİN ÇALIŞIYORLAR…
Hayır Evi, hayır ellerini bekliyor

hayırevi

Kırşehir Belediyesi’nin her geçen gün geliştirdiği sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde 2011 yılında faaliyete geçirilen Hayır Evi, her türlü ihtiyacı karşılama noktasında çalışmalarını sürdürüyor.
Kırşehir Belediyesi tarafından 2011 yılından bu güne birçok aileyi sevindiren Hayır Evi yaptığı hizmetlerle güzel yeniliklere imza atıyor.
Verdiği hizmetlerle Kırşehir’de ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldüren Hayır Evi, yaklaşık 2 bin aileye; ekmek, gıda, kıyafet ve benzeri yardımları ulaştırmaya devam ederken, ortalama günlük 4 bin ekmek dağıtıyor. Günlük ortalama 30 ailenin de randevu sistemi ile ihtiyaçları karşılanıyor.
Mobilya, elektronik eşya, beyaz eşyalar gibi yardımlar da, hayırsever vatandaşlardan alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Alfabetik olarak belirlenen mahallelerde ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapılıyor. Okul dönemlerinde öğrencilere okul kıyafeti yardımı da yapılıyor.
Ayrıca engelli vatandaşların önündeki engelleri bir nebze kaldırabilmek için tekerlekli sandalye yardımı da yapılan Hayır Evi’nde, aylık ortalama 50-80 arasında değişen yeni talep ve müracaatlar doğrultusunda komisyon tarafından yapılan incelemelerde uygun görülen ihtiyaç sahipleri listeye ekleniyor. Yaşlı, hasta ve özürlü vatandaşların ihtiyaçları ise evlerine kadar götürülüp, Hayır Evi yetkililerince teslim ediliyor. Diğer vatandaşlar ise Hayır Evi’nden alışveriş yaptıktan sonra Hayır Evi servisi ile evlerine kadar bırakılıyor.
Kırşehir Belediyesi Hayır Evi’nin çalışmalarının sadece Belediye bütçesinden şekillendiği, ancak hayırsever vatandaşların da desteğinin beklediği bildirilirken, paylaşma, yardımlaşma ve birilerinin yüreğine dokunmanın çok önemli olduğunu ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Bizler Peygamber Efendimiz bir Hadisi Şerifinde belirttiği ‘Veren el alan elden üstündür’ düsturuyla çalışan bir belediyeyiz. Bizler sahip olduğumuz zenginlikleri paylaşarak mutlu oluyoruz. Hayır Evimiz, açıldığı günden beri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı sevindirmeye devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine ulaşma, onları sevindirme noktasında hayır evimiz çok titiz bir şekilde çalışarak hizmet vermeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız belirlenip, onların ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar yapılıyor. Paylaştıkça çoğalan bu mutluluğa bütün hayırsever vatandaşlarımızı davet ediyorum. Daha fazla ihtiyaç sahiplerini sevindirmek, ihtiyaçlarını karşılamak için yardım ve bağışlarınızı 213 98 98 numaralı telefonu arayarak Hayır Evimize yapabilirsiniz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .