Onlar da ektiklerini biçecekler

Onlar da ektiklerini biçecekler

14.07.2017

Engellileri topluma kazandırma noktasında uygulanan Dikensiz Yollar Projesi kapsamında kurulan sera ile engelliler de ektiklerini biçerek, üretime katılacak…

KIRŞEHİR’DE Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı’nın 2016 yılı Kasım ayında uygulamaya başladığı Dikensiz Yolar Projesi kapsamında kurulan sera açıldı.
“Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ve İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın hazırladığı ve 1 Kasım 2016 tarihinde faaliyete geçen Dikensiz Yollar Projesi ile 15-35 yaş aralığındaki engelli gençlerin süs bitkisi yetiştiriciliği alanında istihdam sağlamalarına yönelik olarak devam eden teorik eğitimler sonunda, süs bitkisi yetiştirilmesi amacıyla Kırşehir Engelsiz Yaşam Merkezi kampüsü içerisinde kurulan seranın açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ile Engelsiz Yaşam Merkezi yetkilileri, proje koordinatörü akademisyenler ve Dikensiz Yollar Projesi’ne dahil olan engelli öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşen seranın açılış töreninde konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ‘’Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ve İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı’’ kapsamında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak hazırladığımız Dikensiz Yollar Projesi, 2 bin 200 proje arasından seçilen 145 projeden biri olmuştur. Bu projeleri hazırlarken temel hedefimiz; iş dünyasını ilgilendiren konulara sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde bakış açısı geliştirmektir. Dikensiz Yollar Projesi ile hedefimiz 15-35 yaş arası engelli kardeşlerimize süs bitkisi yetiştiriciliği alanında istihdam sağlamak, onları iş hayatına kazandırmaktır. Değerli akademisyenlerimizin öncülüğünde projemizin teorik eğitim ayağı tamamlanmış ve Engelsiz Yaşam Merkezi içerisinde kurduğumuz ve bugün burada hep birlikte açılışını yapacağımız seramız ile artık pratik eğitimlere geçilecektir. Bugün burada sevgili gençlerimizin, çocuklarımızın ve siz kıymetli fedakar ailelerimizin gözlerindeki sevinci görünce doğru bir iş yapmanın inancını ve heyecanını bir kez daha yaşıyoruz. Bu projede, başta değerli akademisyen hocalarımız olmak üzere emeği geçen herkese, paydaşlarımıza, siz kıymetli ailelerimize ve tabi ki sevgili genç kardeşlerime çok teşekkür ediyor ve bu proje ile birlikte onları gelecek zaman içerisinde kendi emeği ile kendi parasını kazanan birer birey olarak görmenin umudunu ve heyecanını taşıyorum. Süs bitkisi yetiştiriciliği yapılacak olan ve 1 dönümü kapalı ve 1 dönümü de gölgelik alan olarak tasarlanan seramız başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.
BU ARADA “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ve İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı”na 2200 projeyle başvuru yapılmış, 2200 proje arasından da Kırşehir TSO’nun Dikensiz Yollar Projesi ile 145 proje onaylanmıştı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .