Onlar CHP’nin düşmanıdır

Onlar CHP’nin düşmanıdır

10.03.2016

Karanlığın ülkemize abandığı bu günlerde; karanlığı delmek, aydınlığı inşa etmek üzere CHP Genel Başkanlığı’nda asal politik açılımlara ve çalışmalara gidiliyor desem yeridir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK ve PM kadrolarına verdiği çalışma inisiyatifleri ile CHP, 68’lerin örgütlenme model ve eylemlerine neredeyse yüzünü dönmek üzere. 5 Mart’ta düzenlenen “Özgürlükçü Türkiye’yi Birlikte İnşa Edelim” çalışması ile, […]

Karanlığın ülkemize abandığı bu günlerde; karanlığı delmek, aydınlığı inşa etmek üzere CHP Genel Başkanlığı’nda asal politik açılımlara ve çalışmalara gidiliyor desem yeridir.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK ve PM kadrolarına verdiği çalışma inisiyatifleri ile CHP, 68’lerin örgütlenme model ve eylemlerine neredeyse yüzünü dönmek üzere. 5 Mart’ta düzenlenen “Özgürlükçü Türkiye’yi Birlikte İnşa Edelim” çalışması ile, başta CHP PM Üyesi Kırşehirli hemşehrimizYıldırım Kaya’nın öncülüğünde olmak üzere, 5 Mart için; dil, din, renk, siyasal farklılık gözetmeksizin ilgili toplumsal kuruluşları bir bir ziyaret ederek, hem dar örgütlenme modelini aşan, hem de yalnızca sol sevdalılarının değil, tüm halkın örgütlenme modelini inşa eden ve neredeyse 20 bine yakın bir katılımla en etkin siyasal örgütlenme tavrı ortaya konulmuştur.
Yine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, merkezi Kayseri’de kurulan HAGED (Halkçı Gençlik Dernekleri) ni destekleyerek, eski zamanlar da olduğu gibi yeniçağın halk evleri modeline kucak açarak, dışarıdan CHP’nin siyasal sürecine doğru gözlem ve eylemlerin tahlil edilebilmesi için söz konusu derneğe ve dernek mekanizmasında yer alan pırıl pırıl gençlere sahip çıkmıştır. Genel Merkez’in içerisinde geçmişin siyasal ve örgütlenme tecrübelerinden gelen MYK ve PM üyeleri nezdinde, mesela sendikacı gelenekten gelen Yıldırım Kaya’nında içinde bulunduğu Devrimci Dayanışma Örgütleri hareketi başlamıştır.
Değişim ve dönüşümler kayıpları da getirir elbet. Kılıçdaroğlu ve CHP’nin yeni dönem yöneticileri devrime ve solun gerçeğine yüzlerini dönmüşse, yolu yok geçmişin döneminden gelen problemler elbette onarılacak. Bu süreç Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu için de, iktidarın devrimi için de, solun ve aydınlığın gerçek temsilcileri yeni kadrolar için de bu çözümlenme ve başarıya gitme, zoru beraberinde getirecektir. Keza bir başına Kılıçdaroğlu’nun CHP mekanizmaları içindeki virüsleri temizlemesi, CHP’nin endişeli geleceğine panzehir olması mümkün değildir. Zira inanıyorum, bu süreçte aşılacaktır, son zamanlarda CHP’nin ortaya koyduğu halkçı politikalar bunu doğrulamaktadır.
Ne dedik, eski CHP’den geriye kalanlar, yeni CHP’nin adeta düşmanı. Bu durum partinin barış ve kaderini tehlikeye sokmaktadır.
Krşehir’de partinin ve paralel olarak kazanmasını istemeyen sahte, düşman CHP’liler den, biraz onlardan bahsedelim.
Her seçim arifesinde partinin kaybetmesinde vicdansızlık gömleğini giyenler, seçimleri, partiyi, yol arkadaşlarını satışa getirenler.
Dedikodu makineleri, partinin iç gizliliklerini servis edenler.
Adamcılık oynayanlar, onun adamı, bunun adamı fesatlığı içinde, bugün Kırşehir’de CHP’nin mevcut yönetimine ve gerçeğine itaat etmeyenler.
Siyasal disiplin ve siyasal ahlaktan yoksun, her türlü çirkinleşmeye yüzünü tutmuş, şaşalı dönemlerde CHP’li en zor anlarda parti ve örgütünü unutmuşlar.
Pusuya yatıp “armut piş ağzıma düş” mantığıyla, elinden gelen her türlü çirkinliği yapan, sadece seçim süreçlerini kollayanlar.
Parti üyelerinin aklını bulandıran, kendi bulunmaz hint kumaşı sanan, ortalık karıştıran, ülkenin kaderinden haberi olmayan ağabeyler.
Gerçek devrimciler CHP’nin iktidarını ister, devrimi okuyamayan, okutamayan ve mücadelesini veremeyenler ise, tıpkı terör örgütlerinin yurdumuza kurduğu pusular gibi hainlik içinde türerler.
Buradan arz ediyorum, Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na, Kırşehir İl Başkanı Sayın. Zengin’e, İlçe Başkanı Sayın Beyhan’a önemle yazıyorum, CHP’nin ömrüne dinamit koyanlara asla geçit vermeyin, zira bunu sağlarsanız, devrimciler ve CHP’liler hiç şüpheniz olmasın sizinle ve yanınızda, partisiyle olacaktır. İktidarın gerçeği için de bu şarttır.
CHP bu ülkenin aydınlığı ve tek savunma kalesidir. CHP aydınların ve idealist sahibi insanların yeridir, halkı uğruna en yakışıklı mücadeleyi vermek durumundadır. Kurumsal olarak CHP bu özelliği hak etmektedir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .