“Öngörüsüz siyasetin sonucu budur”

“Öngörüsüz siyasetin sonucu budur”

28.09.2017

Referandumun yapıldığı güne kadar gelen süreçte, yetkililerin dikkatsizliğine dikkat çeken Kenan Kerimoğlu:
“Öngörüsüz siyasetin sonucu budur”

25 EYLÜL Pazartesi günü yapılan sonuçları yüzde 97 oranında evet olarak açıklanan Kuzey Irak’ta yapılan referandumun Türkiye’deki etkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kenan Kerimoğlu, hükümet yetkililerinin daha öngörülü hareket etmesi gerektiğini ifade etti.
Kırşehir Elektrik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, Barzani’nin düşmanlığına tepki göstererek, şunları söyledi:
“Son günlerde Irak’ta Barzani’nin yapmış olduğu geçmişten bugüne kadar gelen oyunları içerisinde referandum yapıldı. Türkiye’yi gerçekten tedirginliğe, sıkıntıya soktu. Geçmişte Barzani’ye tanınan haklar ve Barzani’ye verilen imkanlar, bugün karşımıza düşman oldu. Bu bir handikaptı, ülkemiz bunu çok iyi hesap etmeli, ülkemizi idare eden insanlarımız bunları çok iyi görmeliydi. Ne yazık ki bu hata bugünkü başımıza bela olarak patlamış durumda. Bu ülke ekonomisini gerçekten büyük sıkıntıya sokacaktır. Ülke ekonomisiyle beraber insanlarımız tedirgin olmaya başlamıştır.
“Her şeyden önce Müslümanlık söz konusudur. Barzani Kürt’tür veya Alevidir veya Çerkez’dir. Bu mesele değildir, ama Müslümanlar birbirini kırmaya başlamıştır. Bu Amerika’nın, İsrail’in oyunudur. Buna ne yazık ki Barzani denen biraz ağır ifade kullanıyorum yallama bugün ülkemizin başına bu belayı ve bu musibeti açmıştır. Ülkemiz büyüktür, yücedir, vatan söz konusu olduğunda her teferruat geride kalır. Onun için hükümetimizin daha tedbirli, daha dikkatli, daha aktif davranarak bu engeli de aşmaya yönelik çalışmalar yapmasını arzu etmekteyiz. Piyasalar gerçekten çok tedirgin olmuştur, esnaf siftah yapamamaktadır, sanatkarımız ürettiğini satamamaktadır, insanlar tedirginliği sebebiyle de yatırımlar durmuş vaziyettedir. Bunlar çok önemli şeylerdir.
“Her şeyden önce Avrupa ülkeleriyle olan düşmanlığımız, husumetimiz bir şekilde yeniden bir dış politikayla düzeltilmelidir. Ve Barzani’nin arkasındaki gücün ne olduğunu, kim olduğunu kamuoyuna rahatlıkla açıklamalıyız. Bunun arkasından yine Amerika, yine İsrail, yine İngiliz çıkacaktır. Ülkemizin bu konuda bir kez daha dikkatli olmasını ve siyasi çalışmaların aktif, hızlı ve çözüme ulaşır şekilde olmasını arz etmekteyiz. Ülkemiz kederden, gamdan uzak kalsın diyorum. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde de Türkiye’nin zaferiyle sonuçlanacak sonuçlar çıkacağından eminim.”
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .