OLACAĞI BUYDU!

OLACAĞI BUYDU!

08.04.2015

Yıllardır siyasilerden ve il yöneticilerinden üvey evlat muamelesi gören Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapan müteşebbisler makineleri sökerek tek tek başka illere gidiyor…
Son olarak uzun yıllardır Organize Sanayi Bölgesi’nde çorap üreten Kök Çorap Fabrikası da İstanbul’a taşındı!…
Osman Kök ve oğullarına ait Kök Çorap Fabrikası’nın İstanbul’a taşınmasını üzüntüyle karşılayan Kırşehirliler, siyasetçilere “gözleri aydın!” dediler

KIRŞEHİR Organize Sanayi Bölgesi’nde yıllardır sorunlarla boğuşan, siyasilerden ve il yöneticilerinden üvey evlat muamelesi gören, ancak bütün zorluk ve sıkıntılara göğüs gererek yatırım yapan, ya da üretimlerini ağır aksak sürdüren müteşebbisler makinelerini sökerek tek tek başka illere gidiyor. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi adete SOS veriyor.

Son olarak uzun yıllardır Organize Sanayi Bölgesi’nde çorap üreten Kök Çorap Fabrikası da İstanbul’a taşındı. Burada çalışan 45 civarındaki işçi Kök Çorap Fabrikası sahiplerinin girişimleri sonucu Kırşehir’de başka fabrika ve işyerlerine yerleştirildi.
Kök Çorap Fabrikası’nın İstanbul’a taşınmasını üzüntüyle karşılayan Kırşehirliler, siyasetçilere tepki göstererek “Kırşehir’e hizmet etmeyenler, getiremeyenler olduğu sürece Kırşehir göç vermeye devam edecektir. Sözde Kırşehir’i temsil edenler tayinle, atamayla, ihaleyle uğraşmaktan sanayicilerin, yatırımcıların sorunlarıyla ilgilenecek zaman bulamadılar. Kırşehir göç veriyormuş, yatırımcı makinelerini söküp başka illere gidiyormuş onların umurunda değil. Onların Kırşehir’i değil, kendilerini düşündükleri bir kez daha ortaya çıktı. Gözleri aydın olsun” dediler.
Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımcılara destek yerinde köstek olunduğunu, sorunlarının çözümlenmek yerine daha da arttırıldığını belirten Kırşehirliler Kök Çorap Fabrikası’nın İstanbul’a taşınmasından son derece üzüntü duyduklarını belirterek şunları söylediler:

osman kök copy
“Kırşehir sürekli göç veriyorsa, Kırşehir’e kimse yatırım yapmıyorsa bunun en güzel örneği Kök Çorap Fabrikası’nın bile İstanbul’a taşınmasıdır. Kırşehir kendi yatırımcısına sahip çıkmıyorsa, başka illere gidiyorsa bunun bir çok nedeni vardır. Seçilip Meclis’e gönderdiklerimiz neden bu yatırımcıların, müteşebbislerin sorunlarını, sıkıntılarını ve problemlerini çözmüyor, onları ikna etmiyor? Ama onların Kırşehir’i düşünecek, Kırşehirlilerin ve yatırımcıların sorunlarını çözümlemek gibi dertleri yok ki! Oysaydı bu konuda çalışma yaptıklarını duyar öğrenirdik. Onlar kendi gelecekleriyle, yeniden aday olup seçilmekle zaman geçirdikleri için Kırşehir köye dönüyormuş umurlarında mı ki. Yazık Kırşehir’e, onlara oy verip destekleyenlere…”
Kök Çorap Fabrikası kurucusu ve sahibi Dr. Osman Kök, Kırşehir’den İstanbul’a taşınma gerekçeleriyle ilgili gazetemizin sorularına cevap vermezken “Öyle gerekti, orada iş yapamıyorduk, burada yapıyoruz. İşimiz gayet iyi” demekle yetindi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .