“Okulumuzda disiplini ve başarıyı getirmeye çalışıyoruz”

“Okulumuzda disiplini ve başarıyı getirmeye çalışıyoruz”

16.02.2015

Sıddık Demir Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Karagöz: “Okulumuzda disiplini ve başarıyı getirmeye çalışıyoruz” Sıddık Demir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Karagöz, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”de yayınlanan “Kırşehir’de Eğitim Sekteye Uğruyor!” haberini değerlendirdi ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgeler verdi. Sıddık Demir Lisesi’nde yapılan yenilikleri ve düzenlemeleri yerinde gören gazetemiz muhabirine değerlendirmelerde bulunan Okul Müdürü Hasan Karagöz, tek […]

Sıddık Demir Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Karagöz:
“Okulumuzda disiplini ve başarıyı getirmeye çalışıyoruz”

Sıddık Demir Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Karagöz, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”de yayınlanan “Kırşehir’de Eğitim Sekteye Uğruyor!” haberini değerlendirdi ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgeler verdi.
Sıddık Demir Lisesi’nde yapılan yenilikleri ve düzenlemeleri yerinde gören gazetemiz muhabirine değerlendirmelerde bulunan Okul Müdürü Hasan Karagöz, tek amaçlarının öğrencilerin başarısını sağlamak olduğuna dikkati çekti.
3Aralık’ta Sıddık Demir Anadolu Lisesi’nde müdür olarak göreve başladığını, ancak okulda öğrencilerin disiplinsiz davranışlar sergilediklerini, okula zamanında gelip gitmediklerini bu nedenle büyük bir başıboşluğun hakim olduğunu gördüğü için bir takım kararlar almak zorunda kaldıklarını söyledi.
Başarının disiplinden ve çalışmadan geçtiğini, her öğrencinin görev ve sorumluluk içinde hareket etmesi gerektiğini ifade eden Hasan Karagöz, “Göreve başladığım günlerde okulumun içinde ve dışında bir çok nahoş ve istenmeyen görüntüler vardı. Biz bu durumu içimize sindirerek böyle gelmiş, böyle gider mantığı ile hareket edemezdik. Öğrenci öğrenciliğini, öğretmen öğretmenliğini, idareci de idareciliğini yaparsa başarı ortaya çıkar. Biz gördüğümüz aksaklıkları, yanlışları ve eksiklikleri gördük ve bunlar için bir takım kararlar aldık. Bu kararlarımız hem okulumuz için. Hem de öğrencilerimiz içindi. Onların zamanında okula gelip gitmelerini sağlamak için bir takım kararlar aldık. Aldığımız bu kararları öğrencilerimize sık sık duyurarak bu tür hareketlere son vermelerini istedik. Buna uyanlar olduğu kadar uymayanlar da oldu. Uymayanları da her defasında uyarıyor, aldığımız kararlara uymaları konusunda hala uyarılarımıza devam ediyoruz. Okula girmenin yolu tel örgüden atlamak değil, bizim görevimiz de onları tel örgüden atlatmak hiç değil. Tel örgüden atlamayı ortadan kaldırdık. Bugünlerde hala bütün uyarılarımıza rağmen geç gelmeye devam eden öğrencilerimiz var, bunları okulumuz girişinde birkaç dakika bekleterek uyarılarda bulunuyor ve derse girmelerini sağlıyoruz. Yoksa onları içeri almayıp sokağa bırakmıyoruz. Burada tüm amacımız okulumuzda disiplini sağlayıp başarıyı kazanmaktır. Biz kendimizden çok geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi disiplinli bir şekilde geleceğe hazırlamayı düşünüyoruz” dedi.

sıddık demir  (2) copy
Bu arada Sıddık Demir Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Sefer Coşar da dün gazetemizi ziyaret ederek okulda yapılan çalışmaları anlattı ve Okul Müdürü Hasan Karagöz’le birlikte hem okulun ihtiyaçlarını karşıladıklarını, hem de öğrencilerin yaşadıkları sıkıntıları çözmeye çalıştıklarını kaydetti.
Okul Müdürü Hasan Karagöz’ün çalışmalarını da takdirle karşıladıkları belirten Sefer Coşar, onun bu çalışmalarında her türlü desteği verdiklerini sözlerine ekledi.
Biz de “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak adına uygulanan kararları desteklediğimizi belirtiyor, Okul Müdürümüzü ve idarecilerine bu konuda gerekli desteği vereceğimizi taahhüt ediyoruz.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .