OKULLARDA TRAFİK EĞİTİMİ

OKULLARDA TRAFİK EĞİTİMİ

23.01.2015

“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında 7 anaokulunda 910 öğrencinin yanı sıra 61 yönetici ve öğretmene eğitim verildi… KIRŞEHİR’DE Emniyet Müdürlüğü’nün 5 yıldır uyguladığı “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi, 2015’te de devam ediyor. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlanan “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılında da uygulanmaya başladı. […]

“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında 7 anaokulunda 910 öğrencinin yanı sıra 61 yönetici ve öğretmene eğitim verildi…
KIRŞEHİR’DE Emniyet Müdürlüğü’nün 5 yıldır uyguladığı “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi, 2015’te de devam ediyor.
2010-2011 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlanan “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılında da uygulanmaya başladı.
İnternet kullanımı, internette karşılaşılabilecek olası tehlikeler, sosyal paylaşım siteleri, bu sitelerde hesap açılması ve kullanımında dikkat edilecek hususlar, kişisel verilerin internette gizliliğinin korunması ve zararlı oyunlar hakkında(kredi kartı gerektiren vb.) okul yönetimleri ile işbirliği içerisinde öğrencilere yönelik olarak bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesini sağlamak, çocuklara trafik eğitimi ve çocukları kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla Kırşehir’de merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren okullarda görevli okul müdürlerine, rehber öğretmenlerine, öğretmenlere ve öğrencilerine yönelik 2014-2015 eğitim-öğretim yılında da bilgilendirme toplantıları bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.
Kırşehir’de “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında 12-16 Ocak 2015 tarihlerinde 7 anaokulunda 910 öğrenciye temel trafik kuralları konusunda, 61 yönetici ve öğretmene Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında eğitim verildi.
“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında yapılacak olan bilgilendirme toplantıları 29 Aralık 2014 tarihinde başlarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarında yetiştirilmesi amacıyla hazırlanan ve uygulamaya konulan “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi çalışmaları ile ilgili Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı bir ortamda tamamlamaları, ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri, sosyal devlet anlayışımızın vazgeçilmez gereklerindendir. Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü olarak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarında yetiştirilmesi temel amacımızdır.
“Bu kapsamda, 29 Aralık 2014 tarihinde uygulamaya konan ‘Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar’ projesi kapsamında 12-16 Ocak 2015 tarihleri arasında il merkezimizde bulunan toplam 7 anaokulumuzun öğrencilerine trafik eğitimi, yönetici ve öğretmenlerine Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında uzman personelce eğitim verilmiştir.

Resim2 copy
“Okul yönetici ve öğretmenlerine bireysel olarak çocuklarımızın kendilerini koruyacak kurallar için eğitim verilmiş, bu eğitim doğrultusunda çocuklarımızı bilgilendirme amaçlı afişler verilmiş, eğitim süresi içerisinde öğretmenler tarafından bu kuralların peryodik olarak öğrencilere anlatılması istenmiştir. Bu eğitimlere 7 anaokulunda toplam 910 öğrenciye temel trafik kuralları konusunda, 61 yönetici ve öğretmene Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında eğitim verilmiş, 17-18 Ocak 2015 tarihinde Defne Kılıçözlü Anaokulu velilerine yönelik Polisevi’nde Çocuk Şube Müdürlüğü mevzuatı, bireysel güvenlik kuralları ve çocuk istismarı konularında eğitim verilmiştir.
“Çocuk Şube Müdürlüğümüz koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün planlaması doğrultusunda il merkezimiz ve ilçelerimizde bulunan okullarımıza yönelik eğitim çalışmaları devam edecektir.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .