Okullarda Koronavirüs tatili

Okullarda Koronavirüs tatili

13.03.2020

İlk ve orta öğretime 2, yükseköğretime 3 hafta ara verildi Okullarda Koronavirüs tatili Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki koronavirüs toplantısının ardından alınan kararlar belli oldu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın okulların 16 Mart tarihinden itibaren bir hafta, üniversitelerin ise 3 hafta boyunca tatil olacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüse karşı alınan tedbirlerin ve uzaktan eğitim sürecine […]

İlk ve orta öğretime 2, yükseköğretime 3 hafta ara verildi

Okullarda Koronavirüs tatili

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki koronavirüs toplantısının ardından alınan kararlar belli oldu.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın okulların 16 Mart tarihinden itibaren bir hafta, üniversitelerin ise 3 hafta boyunca tatil olacağını bildirdi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüse karşı alınan tedbirlerin ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin detayları açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı koronavirüs toplantısı sonrası milyonlarca kişiyi ilgilendiren kararlar açıklandı. Toplantının ardından basının karşısına çıkan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 16 Mart’tan itibaren okulların tatil edildiğini açıkladı. Toplantının ardından üniversitelerle ilgili de açıklama yapıldı. Üniversiteler 3 hafta boyunca tatil olacak.
Selçuk, bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararların teknik detaylarını paylaştı.
Toplantıda, öğrenciler, öğretmenler ve velilerin sağlığı için ülke genelindeki bütün okulların 16 Mart Pazartesi’den itibaren 30 Mart Pazartesi’ne kadar 2 hafta süreyle tatil edilmesinin kararlaştırıldığını anımsatan Selçuk, “Sağlık Bakanlığımızın, salgın hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici tedbirleriyle tüm dünyaya örnek olabileceğimiz Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz olarak sunduğu uzaktan öğrenme sistemiyle dünyada ilk kez ulusal ölçekte özel olarak hazırlanan televizyon ve internet ders programlarıyla model ülke olmaya hazırdır.” diye konuştu.
Selçuk, 16-30 Mart’taki 2 haftalık tatilde öğrencilerden ilk bir haftayı evlerinde istirahat ederek geçirmelerini rica etti.
OKULLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR
Öte yandan Kırşehir’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında, dezenfekte çalışmaları yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şevket Karadeniz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda temizlik ve dezenfekte çalışmaları yapıldığını açıkladı.
Korana virüsü ile ilgili Kırşehir’e bağlı her okul dezenfekte edildiğini belirten Şevket Karadeniz, “Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu lisesindeki kimya bölümü öğrencilerimiz dezenfekte yapılacak kimyasal maddeleri hazırlama işlemlerini gerçekleştirdi” dedi.
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE EĞİTİME 3 HAFTA ARA
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü da Koronavirüsü nedeniyle eğitime üç hafta ara verildiğini duyurdu.
Rektörlük’ten yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında tüm bakanların katıldığı koronavirüs toplantısı sonrası 16 Mart 2020 tarihinden itibaren tüm üniversiteler akademik ve idari personel hariç üç hafta boyunca tatil edilmiştir” denildi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .