OKULLAR GÜVENDE

OKULLAR GÜVENDE

13.01.2015

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında 2014-2015 eğitim-öğretim yılı uygulamalarına başlandı… Kırşehir Merkez İlçe ile birlikte diğer ilçelerde bilgilendirme çalışmaları yapılıyor…

KIRŞEHİR’DE Emniyet Müdürlüğü’nün 5 yıldır uyguladığı “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi, 2015’te de devam ediyor.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlanan ve 9 bin 450 öğrencinin bilgilendirildiği “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılında da uygulanmaya başladı.
Çocuk Şube Müdürlüğü’nün uyguladığı “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılı uygulamalarına 29 Aralık 2014 tarihi itibariyle başlandı.
İnternet kullanımı, internette karşılaşılabilecek olası tehlikeler, sosyal paylaşım siteleri, bu sitelerde hesap açılması ve kullanımında dikkat edilecek hususlar, kişisel verilerin internette gizliliğinin korunması ve zararlı oyunlar hakkında(kredi kartı gerektiren vb.) okul yönetimleri ile işbirliği içerisinde öğrencilere yönelik olarak bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesini sağlamak, çocuklara trafik eğitimi ve çocukları kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla Kırşehir’de merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren okullarda görevli okul müdürlerine, rehber öğretmenlerine, öğretmenlere ve öğrencilerine yönelik 2014-2015 eğitim-öğretim yılında bilgilendirme toplantıları yapılacak.
“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi kapsamında yapılacak olan bilgilendirme toplantıları 29 Aralık 2014 tarihinde başladığı bildirildi.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarında yetiştirilmesi amacıyla hazırlanan ve uygulamaya konulan “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar” projesi çalışmaları ile ilgili Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı bir ortamda tamamlamaları, ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri, sosyal devlet anlayışımızın vazgeçilmez gereklerindendir. Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü olarak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarında yetiştirilmesi temel amacımızdır.
“Emniyet Müdürlüğümüz Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından İnternet kullanımı, internette karşılaşılabilecek olası tehlikeler, sosyal paylaşım siteleri, bu sitelerde hesap açılması ve kullanımında dikkat edilecek hususlar, kişisel verilerin internette gizliliğinin korunması ve zararlı oyunlar hakkında(kredi kartı gerektiren vb.) okul yönetimleri ile işbirliği içerisinde öğrencilere yönelik olarak bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesini sağlamak amacıyla, belirtilen konularda ve çocuklarımıza trafik eğitimi ve çocukları kötü alışkanlıklardan koruma konuları ile ilgili olarak 2014-2015 yılı eğitim ve öğretim dönemi içerisinde Kırşehir İlimiz merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren okullarımızda görevli okul müdürlerine, rehber öğretmenlerine, öğretmenlere ve öğrencilerine bilgilendirme toplantıları yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda hazırlanan ‘Güvenli Okul, Güvenli Eğitim, Güvenli Yarınlar’ projesi 29 Aralık 2014 tarihinde uygulanmaya konmuştur.
“Ayrıca bu proje kapsamında il merkezimiz dışında, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur ilçelerimizde bulunan tüm okul yöneticilerine, rehber öğretmenlerine, öğretmenlere projemizin tanıtımı ile birlikte gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.
“Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü olarak çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .