Okullar açılıyor, veliler sıkıntıda!

Okullar açılıyor, veliler sıkıntıda!

14.09.2018

Üç aylık yaz tatilinin ardından Kırşehir’deki öğrenciler 17 Eylül 2018 Pazartesi günü ders başı yapmaya hazırlanırken, velileri alış veriş derdine düştü. Okulların Pazartesi günü açılacak olması nedeniyle Kırşehir’deki anne ve babalar okul kıyafetleri, çanta, ayakkabı ve kırtasiyecilere akın etmeye başladı. Fiyatların geçen yıla göre iki katına çıkması karşısında adeta şaşkına dönün anne ve babalar, “Fiyatların […]

Üç aylık yaz tatilinin ardından Kırşehir’deki öğrenciler 17 Eylül 2018 Pazartesi günü ders başı yapmaya hazırlanırken, velileri alış veriş derdine düştü.
Okulların Pazartesi günü açılacak olması nedeniyle Kırşehir’deki anne ve babalar okul kıyafetleri, çanta, ayakkabı ve kırtasiyecilere akın etmeye başladı. Fiyatların geçen yıla göre iki katına çıkması karşısında adeta şaşkına dönün anne ve babalar, “Fiyatların bu kadar artması vicdansızlıktır. İlkokula gidecek bir öğrencinin öğrenci kıyafeti, çantası, ayakkabısı, kırtasiyesi neredeyse bin lirayı buluyor. Daha okullar açılınca öğretmenlerin isteyeceği kitapları da buna eklersek bin 500 liraya çıkacak. İki-üç çocuğu olan ne yapacak. Fiyatları kimse denetlemiyor mu?” diyerek tepki gösteriyor.
Velilerin fiyatların yükselmesine tepki göstermesini doğal karşılaşan Kırşehir esnafı ise, fiyatların kendilerinden değil, toptancı firmalardan kaynaklandığını, kendilerinin döviz kurlarındaki artış nedeniyle pahalıya alıp, cüzi bir kâr ekleyerek sattıklarını ifade ettiler.
Bu arada ilk ders zilinin çalacağı 17 Eylül 2018 Pazartesi günü İlköğretim Haftası başlayacak.
İlköğretim Haftası, Pazartesi günü saat 08.30’da Atatürk Anıtı’na çalak konulmasıyla
başlayacak.
Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz başkanlığındaki Milli Eğitim camiası saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunacağı çelenk sunma töreninin ardından 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış törenine katılacak.2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış töreni ve İlköğretim Haftası kutlaması Kırşehir’de Süleyman Türkmani İlkokulu’nda saat 09.00’da gerçekleştirilecek.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam edecek törende, 4. Sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine “Hoş geldiniz” çiçeklerini sunacak.
Vali İbrahim Akın ve il protokolünün katılacağı törende, öğrencilere ders kitapları da dağıtılacak.(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .