Okullar açıldı, veliler isyanda!

Okullar açıldı, veliler isyanda!

11.09.2019

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı Pazartesi günü başlarken, anne ve babalar çocuklarının kitap, kırtasiye, forma ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için büyük sıkıntı içine girmeye başladılar. Okulların açılmasıyla birlikte Kırşehir’deki ailelerde alışveriş telaşı yaşanırken, kıyafet ve kırtasiye fiyatlarındaki artış ise tepki çekiyor. Bir öğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı ortalama 600 lira tutarken, okulların kırtasiye ve kıyafet […]

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı Pazartesi günü başlarken, anne ve babalar çocuklarının kitap, kırtasiye, forma ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için büyük sıkıntı içine girmeye başladılar.
Okulların açılmasıyla birlikte Kırşehir’deki ailelerde alışveriş telaşı yaşanırken, kıyafet ve kırtasiye fiyatlarındaki artış ise tepki çekiyor. Bir öğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı ortalama 600 lira tutarken, okulların kırtasiye ve kıyafet için anlaştıkları firmaların vatandaşa uyguladığı fiyat tarifeleri velileri isyan ettiriyor.
Çocukları okula yeni başlayan ailelerin alışveriş heyecanı gözlerden kaçmazken, öğrencilerin okul kıyafet masrafları 300-400 lirayı bulurken, kırtasiye masrafları ise sınıfına göre 250 ile 400 lira arasında değişiyor. Okul kitapları devlet tarafından ücretsiz olarak dağıtılırken, anne ve babalar öğretmenlerin önerdiği yardımcı kitapları da almak zorunda kalıyor.
Okul kıyafeti satan mağazalar ve kırtasiyecilerin alışveriş yapmaya gelen öğrenci ve veliler yüksek fiyatlar karşısında ne yapacağını şaşırıp, adeta isyan ediyorlar.
Geçen yıla göre yüzde 20-30 arasında fiyat artışının yaşandığı kırtasiye masraflarına, bir de yardımcı kaynak ve test kitapları da eklenince fiyatlar el yakmaya başladı. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .