Okullar 9 Eylül Pazartesi günü açılacak

Okullar 9 Eylül Pazartesi günü açılacak

04.09.2019

Velilerin okul telaşı başladı. Okul kıyafet ve çantaları ile kırtasiye ürünleri bütçeleri sarsacak Okullar 9 Eylül Pazartesi günü açılacak Kırşehir’de 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala veli ve öğrencilerin okul hazırlığı başladı. 9 Eylül 2019 Pazartesi günü açılacak yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi Kırşehir’de okul kıyafetleri mağaza ve pazarlardaki yerini aldı. Aileleri […]

Velilerin okul telaşı başladı. Okul kıyafet ve çantaları ile kırtasiye ürünleri bütçeleri sarsacak

Okullar 9 Eylül Pazartesi günü açılacak

Kırşehir’de 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala veli ve öğrencilerin okul hazırlığı başladı.
9 Eylül 2019 Pazartesi günü açılacak yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi Kırşehir’de okul kıyafetleri mağaza ve pazarlardaki yerini aldı. Aileleri ile birlikte mağazalara gelen çocuklar, eğitim alacakları okula uygun kıyafetleri satın almaya başladı.
9 Eylül’de başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı için okul kıyafetleri satışlarını başlattıklarını belirten esnaflar ise bu sezon beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirdiler.
Kurban Bayramı nedeniyle bütçeleri sarsılan aileler, çocuklarına okul kıyafeti, çanta ve kırtasiye malzemesi almak için okulların açılmasını bekliyor. Okul idarelerinin belirlediği kıyafetleri ile çantalarını almaya başlayan aileler, kırtasiyeleri öğretmenlerin istekleri doğrultusunda almayı düşündüklerini ifade ettiler.
Okulların açılmasına kısa bir süre kala tüm okullarda bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yapıldığı, temizlenerek yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildiği görülüyor.
Şehrimizde 53 yıldır kitap-kırtasiyecilik yapan Alaattin Kırtasiye’nin sahiplerinden Ramazan Karabulut, velilerin kırtasiye ihtiyaçlarını okulların açılmasıyla birlikte almaya başlayacaklarını, ancak çanta, suluk gibi diğer ihtiyaçlarını şimdiden almaya başladıklarını belirterek “Bu yıl kırtasiye fiyatlarının dolar kurunun artmasına paralel olarak arttı. Bu da velilerimizin bütçesini zorlayacağa benziyor. Geçen yıla göre tüm ürünlerde büyük artış görüldü. Hatta bazı ürünleri temin etmekte bile zorlandık. Biz bütün imkanlarımızı zorlayarak velilerimize kırtasiye ürünlerini en uygun fiyatla sunmak için çaba harcıyoruz. Bizim sattığımız ürünleri hem kaliteli, hem de ucuz olması için her türlü özveriyi yapıyoruz. Anne ve babalardan tek isteğimiz ucuz diyerek merdiven altı diye tabir edilen sağlıksız kırtasiye ürünleri, çanta, suluk gibi ürünleri almaktan kaçınmalarıdır” dedi ve tüm öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi başarılar diledi.
Aylardır okulların açılmasını dört gözle bekleyen esnaflar, öğrencilerin okul kıyafetlerini temin ederek satışa sunduklarını, geçen yıla oranla yüzde 30-40 civarında bir artış olduğunu ifade ederek, “Okulların açılma tarihinin hemen bayramın ardına denk gelmesi vatandaşlarımızı zorlayacak gibi geliyor. Çünkü ellerindeki parayla kurban aldılar. Bayram masraflarına harcadılar. Bizden ya veresiye alacaklar ya da kredi kartıyla. Fiyatlar geçen yıla göre döviz kurundaki yükselişle birlikte büyük oranda arttı. Bu da vatandaşlarımızı zorlayacak. Ancak okul kıyafetleri, eşyaları ve kırtasiye ürünlerinin satışında bir sıkıntı yaşayacağımıza inanmıyoruz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu yüzden aileler çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. Tabi ki, ekonomik durum kaliteye etki ediyor. Bu yıl sattığımız en düşük okul kıyafetleri 150 TL, ürününe göre değişiklik gösteren en yüksek okul kıyafeti ise 500 TL seviyesinde. Ayrıca veliler ürünlerin sağlıklı olup olmadığını kontrol etmeleri ve alışveriş yaptığı mağazadan uyumluluk belgelerini almaları gerekiyor” dediler. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .