“Okul sporlarında başarı çıtamızı yükselteceğiz”

“Okul sporlarında başarı çıtamızı yükselteceğiz”

07.10.2017

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, hedefini açıkladı

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (GHSİM) Emre Aslan, Bakanlık istatistiklerine göre Kırşehir’ in okul sporlarında Türkiye’ de ilk 3 sırada yer aldığını, bu orandaki başarı çıtasını daha da yükselteceklerini açıkladı. bildirdi.
İl Müdürü Emre Aslan, geçtiğimiz yıl Kırşehir’ de yapılan okul sporları faaliyetlerine gençlerin yoğun bir ilgi gösterdiğini belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığı istatistiklerine göre Kırşehir’in okul sporlarında Türkiye’de ilk 3 sırada yer aldığını söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği Türkiye Genelinde başlatılan 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ‘Okul sporları’ faaliyetleri Kırşehir’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yönetiminde yayınlanan bildirim ile bu ay içinde başlayacak.
“TÜRKİYE GENELİNDE İLK 3 SIRADAYIZ”
İl Müdürü Emre Aslan, Kırşehirli gençlerin sporu çok sevdiğini dile getirerek, “İl olarak okul sporlarında Bakanlık istatistiklerinde Türkiye genelinde ilk 3 sıradayız. Bu da bizi memnun ediyor. Okul sporlarında ülke genelinde üst sıralar da yer almamız; ilimizdeki velilerimizin hem eğitime hem çocuğunun sportif anlamda fiziksel gelişimine verdiği önemdendir. Sizlerin aracılığı ile Kırşehirli anne-babalara teşekkür ediyorum. Hepimizin hedefi bu ülke ve bu şehrin gençliği. İnşallah geleceğimiz aydınlık.” diye konuştu.
“HER YIL GİT GİDE BÜYÜYORUZ”
Kırşehir’de okul sporlarına ilginin her yıl ciddi bir artışla devam ettiğinin bilgisini aktaran Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, “Velilerimizin bu husustaki bilinci ve öğrencilerimizin isteği bizleri memnun ediyor. İstatistiklerde her yıl rakam olarak büyüyoruz. İlçelerimizin daha önceden bu kadar katılımı yoktu. Geçen seneden beri büyük bir ilgi var. Özellikle Akpınar ilçemizden çok iyi dereceler ve sonuçlar çıktı. Temennimiz bütün ilçelerimizin aynı şekilde bu başarıları elde etmesi.” ifadelerini kullandı.
“AMACIMIZ ÇOCUKLARI SPORUN İÇİNDE TUTMAK”
Okul sporları ile çocukları sporun içinde tutmayı amaç edindiklerini vurgulayan Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birinci amacımız çocukları sporun içinde tutmak. Hepsinin iyi birer sporcu olup kendi alanında en iyisi olmasını değil bedenen ve ruhen sağlıklı bir kişilik olarak yetişmesini hedefliyoruz. İkinci hedefimiz ise bu çocukların içinden kabiliyetli ve yetenekli sporcular seçip onları Türk sporuna hazırlamak. Bu doğrultuda çalışmalarımız başladı.”
“OKUL SPORLARI BİZİM YÜKÜMÜZÜN YÜZDE 50’Sİ”
Branş bazında müsabakaların başladığını anımsatan İl Müdürü Aslan, okul sporlarının öncelikleri arasında yer aldığının altını çizerek, sözlerini şöyle tamamladı:
“Okul sporlarımız gerçekten bizim yükümüzün yüzde 50′ si. Çok ciddi bir katılım var. İl müdürlüğümüzce buna cevap verebilmek için tüm olanaklarımızı kullanıyoruz. Nisan ayına kadar okul sporlarımız ile her gün faaliyetlerimiz devam edecek. Bu faaliyetlere velilerimiz ve gençlerimizi davet ediyoruz. Gelip izlesinler belki kendilerinde merak uyandırır spora başlarlar.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .