Okul müdürlerine iade-i itibar

Okul müdürlerine iade-i itibar

20.04.2015

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bilal Türk:
“Mahkeme kararının derhal işleme konulmasını ve görevinden alınan okul müdürlerinin tekrar görev yerlerine iadesini istiyoruz”

KIRŞEHİR’DE görevlerinden alınan okul müdürleri için yargı kararı verildi.

Hukuksuz bir şekilde görevlerinden alınan okul müdürlerine Yozgat İdari Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı vererek, okul müdürlerine iade-i itibar verdi.
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bilal Türk de, 75 puanın altında bırakılarak görevlerinden alınan okul müdürleri için verilen yargı kararları için değerlendirmede bulundu.
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bilal Türk, “Bilindiği üzere baştan salma bir yönetmelikle 75 puanın altında bırakılarak görevden alınan okul müdürleri için Yozgat İdari Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma talebi ile dava açtık. Açılan bu dava sonucunda mahkeme heyeti bu ülkede de vicdanlı hakimler varmış dedirtircesine yapılan bu uygulamayı hukuksuz bulmuştur. Alınan bu mahkeme kararının derhal işleme konulmasını ve görevinden alınan okul müdürlerinin tekrar görev yerlerine iadesini istiyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .