OKUL İDARECİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

OKUL İDARECİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

02.03.2015

EĞİTİM-BİR-SEN Kırşehir Şubesi; merkeze bağlı okul ve kurumların idarecileri, 1 Mart 2015 Pazar günü Öğretmenevi’nde kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya yaklaşık 60 idareci katıldı. Şube yönetimi ile sendikanın çalışmaları ve okulların, şehrin eğitim sorunları hakkında görüş alışverişi yapıldı. Şube Başkanı Oktay Cebeci toplantıda bir konuşma yaptı. Cebeci konuşmasında kısaca şunları dile […]

EĞİTİM-BİR-SEN Kırşehir Şubesi; merkeze bağlı okul ve kurumların idarecileri, 1 Mart 2015 Pazar günü Öğretmenevi’nde kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya yaklaşık 60 idareci katıldı.
Şube yönetimi ile sendikanın çalışmaları ve okulların, şehrin eğitim sorunları hakkında görüş alışverişi yapıldı. Şube Başkanı Oktay Cebeci toplantıda bir konuşma yaptı.
Cebeci konuşmasında kısaca şunları dile getirdi:
“Eğitim-Bir-Sen, her kurum ve her kademedeki üyeleri ile canlı bir iletişim halinde çalışmalarına devam etmektedir. Bu bağlamda en son iş yeri temsilcilerimiz ve bayan üyelerimizle toplantılar gerçekleştirmiştir. Sendikamız ülkemizin en fazla üyeye sahip, en büyük kuruluşudur. Bu öncülüğümüzü İlimizde de başarmak istiyoruz. Okullarımızda hem inşaat hem de inşa çalışmalarını aynı ölçüde sürdürmeliyiz. Tüm personelimizle sağlıklı iletişim kurmaya çalışmalı ve birlikte iş yapma becerilerini de sergilemeliyiz.
“İnşallah eğitim camiasının, halkımızın çözüm bekleyen her meselenin dile getirilmesinde, neticelendirilmesinde yeni ufuk açılımında ve sivil katılımcılıkta öncü rol oynayacak bir Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şubesi olmak istiyoruz. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Kurumlarda, okullarda sendikamızı en iyi şekilde temsil edeceğinizi biliyorum. İşyerlerinde üyelerimizin her türlü sorunlarını bizlere iletmenizi, üyelerimizin acı tatlı günlerini hem sizin hem de bizlerin haberleşerek paylaşımı önemli bir husus. Şu an sendikamızın kılık-kıyafet konusunda aldığı karar devam etmektedir.
“Sendika şubemizde iki haftada bir ‘Eğitimde Liderlik Sohbetleri’ adı altında okul yöneticisi arkadaşlarımızla bir çalışma yapıyoruz. Daha iyi liderliğin yollarını istişare ve belirlenen kitapları okuyarak müzakere ediyoruz. Bugün ikincisini yapacağımız bu etkinliğimize sizler de iştirak edebilirsiniz. Bizler az okuyan bir toplumuz. Birçok sıkıntımızın kaynağını burada aramak gerekir. Rönesans olmadan reform olmaz. Bunu da zihniyet değiştirmekle elde edebiliriz. Zihniyet değişiminin yolu okumaktan geçer. Bu konuda Alman yazar Goethe’nin okumayla ilgili şu sözünü nakletmek istiyorum: ‘İki ömrüm olsun isterdim; biri yaşamak diğeri okumak için.’
“Kadınlar komisyonumuzu yeniden yapılandırma çalışmamız devam ediyor. Bunun yanında sosyal sorumluluk, eğitim, engelliler komisyonu gibi komisyonlar kurup gönüllü arkadaşlarla çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Şehrimiz eğitimde gerçekten başarılı. Şehrimizin eğitimi ile ilgili önümüzdeki öğretim yılında bir rapor hazırlayarak eğitimde zirvede kalmak ve zirveden yeni ufuklara eğitimimizi taşıyacak unsurları belirlemek istiyoruz.
“Üyelerimizin acı-tatlı günleri için mesaj sistemimizi kullanıyoruz. Bizler de hiç tanımadığımız bir arkadaşımızı rahatlıkla arayabilmeliyiz. Bu bize çok şey katar. Hatta sosyal medyayı da hem bu iş hem de diğer birçok konuda kullanabiliriz.”

DSCF0115 copy
Toplantının kalan kısmında yönetim kurulu üyeleri ve idareciler söz alarak görüşlerini anlattılar.
Eğitim-Bir-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İHH tarafından yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetimi Var Projesi” kapsamında yapılan çalışmalar, İHH gönüllü temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Korkmaz tarafından açıklandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .