Okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri arttırıldı

Okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri arttırıldı

21.09.2017

Pazartesi günü başlayan yeni eğitim-öğretim yılında Kırşehir’deki tüm okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanması adına okul çevrelerinde güvenlik tedbirleri alındı. Çocukların eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri, okulda ve okul çevrelerinde her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla 2017-2017 eğitim-öğretim döneminde okul çevrelerinde güvenlik önlemleri artırılacak. Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü, […]

Pazartesi günü başlayan yeni eğitim-öğretim yılında Kırşehir’deki tüm okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanması adına okul çevrelerinde güvenlik tedbirleri alındı.
Çocukların eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri, okulda ve okul çevrelerinde her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla 2017-2017 eğitim-öğretim döneminde okul çevrelerinde güvenlik önlemleri artırılacak.
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü, “Polis sorumluluk bölgelerinde bulunan tüm okullarda risk değerlendirilmesi yaparak tespit edilen risk durumlarına göre resmi ve sivil ekipler görevlendirdi. Okul irtibat görevlileri belirlenen periyotlarla sorumlu oldukları okul yöneticileri ile en az bir defa görüşme yapacak ve eğitim güvenliğini tehdit eden faktörler belirlenerek bu faktörlerin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalara ağırlık verecek.
Suç işlemeyi alışkanlık haline getiren ve okul güvenliğini etkileyen öğrenciler ile ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yapılarak, uzmanlar tarafından yapılacak değerlendirme ile gerektiğinde psiko-sosyal destek verilmesi sağlanacak.
Öğrencilerle yakın temas halinde olan çalışanlar ile ilgili çalışmalar yapılarak, okul çevrelerinde bulunan internet kafeler, elektronik oyun salonları, kahvehaneler başta olmak üzere umuma açık yerler ile park ve bahçelere yönelik denetimler artırılacak. Okulla ilişkisi bulunmayan şahıslar okul çevrelerinden uzaklaştırılacak.
Okul giriş ve çıkış saatlerinde; okul önlerinde, okul çevresinde ve okul güzergahlarında genel asayiş ve trafik önlemlerini almak için yeteri kadar yaya ve motorize ekip görevlendirilecek. Uyuşturucu ile mücadele birimleri tarafından okul önü ve çevresinde idari ve adli tedbirler artırılarak, uyuşturucu ticareti ve kullanımının önlenmesi için narkotim ekipleri etkin olarak kullanılacak.
Eğitim-öğretim ortamını olumsuz etkilediği değerlendirilen metruk bina ve yapılar hakkında gerekli işlemler yapılacak. Tüm çalışmalarda tek hedef Kırşehir’de öğrencilerin güvenli bir ortamda okullarına gidip gelmeleri ve huzurlu bir eğitim almalarını sağlamak.
Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, bu konuda oluşturduğu ekiplerden sık sık bilgiler alarak, çalışmaları yakından takip ediyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .