Okçular hedefi 12’den vurdular

Okçular hedefi 12’den vurdular

12.07.2017

“15 TEMMUZ Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri” kapsamında Ahi Stadyumunda Okçuluk müsabakaları gerçekleştirildi. Müsabakaların sonunda Makaralı Yay Erkeklerde Ömer Batuhan Temir birinci, Çağrı Dağdeviren ikinci ve Kerem Aktaş üçüncü olurken, Makaralı Yay Bayanlarda Betül Demirbaş birinci, İpek Güneş ikinci ve Zeynep Sude Yaşar üçüncü oldu. Klasik Yay Erkeklerde Gazi Talha Yeltekin birinci, Hüseyin Alperen Büyüksaraçoğlu […]

“15 TEMMUZ Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri” kapsamında Ahi Stadyumunda Okçuluk müsabakaları gerçekleştirildi.
Müsabakaların sonunda Makaralı Yay Erkeklerde Ömer Batuhan Temir birinci, Çağrı Dağdeviren ikinci ve Kerem Aktaş üçüncü olurken, Makaralı Yay Bayanlarda Betül Demirbaş birinci, İpek Güneş ikinci ve Zeynep Sude Yaşar üçüncü oldu.
Klasik Yay Erkeklerde Gazi Talha Yeltekin birinci, Hüseyin Alperen Büyüksaraçoğlu ikinci ve Ömer Eren Çangır üçüncü olurken Klasik Yay Bayanlarda Fatma Betül Atabey birinci, Simge Akbaş ikinci ve Meltem Karaismailoğlu üçüncü oldu.
Turnuvanın sonunda gazetemize açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okçuluk antrenörü Yahya Ulaş, “Ücretsiz Yaz Spor Okullarına katılım oldukça fazla. Yaz Spor Okulları kapsamında açılan kurslardan biride okçuluk. Okçuluk kursuna çok sayıda öğrenci kayıt yaptırdı. Kursa katılan öğrencilere Okçuluk eğitimi Ahi Stadı’nda içerisinde veriliyor. İyi bir okçu olmak isteyen öğrenciler gelsin bizimle birlikte antrenman yapsın. Okçuluk yaz okulu hafta içi her gün çalışmalarını sürdürüyoruz. Minik okçular yaylarına taktıkları okları hedef tahtasına nişan alıp hedefi 12 den vurmaya çalışıyorlar. Her sporcu günde ortalama 80’e yakın atış gerçekleştiriyor. Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Yaz spor okulu kapsamında açılan Okçuluk kurusuna gösterilen ilgiden memnunuz” dedi.
(Haber: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .