“Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi” çalışmaları başladı

“Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi” çalışmaları başladı

16.01.2018

KIRŞEHİR’DE “Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi”nin çalışmalarına başlanırken, proje kapsamında Eğitici Eğitimi Başvurusu alınıyor. Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirmesini sağlamak, sürekli öğrenen, bilgisini tazeleyen, becerilerini geliştiren rol model olmalarını desteklemek, zaman yönetimi, problem […]

KIRŞEHİR’DE “Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi”nin çalışmalarına başlanırken, proje kapsamında Eğitici Eğitimi Başvurusu alınıyor.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirmesini sağlamak, sürekli öğrenen, bilgisini tazeleyen, becerilerini geliştiren rol model olmalarını desteklemek, zaman yönetimi, problem çözme ve sınıf yönetimi becerilerinin gelişmesini sağlamak amacıyla “Öğretmenlerimizle 2023’e Projesi”nin çalışmalarına başlandı.
Proje kapsamında Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji, İlköğretim Matematik, Matematik, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam Hatip Meslek Lisesi Dersleri, Sınıf, Sosyal Bilgiler, Tarih, Coğrafya, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Bilişim Teknolojileri, Felsefe, Müzik, Okul Öncesi, Teknoloji ve Tasarım alanlarından öğretmenler belirlenecek.
Belirlenen öğretmenlere, öğrenci merkezli eğitim, etkili öğretim yöntem ve teknikleri, aktif öğrenme anlayışı, kişisel ve mesleki gelişim konularını kapsayan program dahilinde eğitici eğitimleri yapılacaktır.
Eğitici eğitimlerine katılan öğretmenler hazırlanan eğitim içeriklerini aktif öğrenme anlayışı çerçevesinde Kırşehir’de meslektaşlarına aktaracaklar.
Kırşehir’de eğitici olarak görev almak isteyen öğretmenler, https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?919 adresinden başvuru yapabilecekler.
Başvurular; 15 Ocak 2018-9 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .