Öğretmenlere “Geri Dönüşüm” eğitimi

Öğretmenlere “Geri Dönüşüm” eğitimi

09.09.2017

“Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrışması ve Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında Kırşehir’de ve ilçelerinde eğitim ve tanıtım programları düzenleniyor…

KIRŞEHİR’DE aday öğretmenlere “Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrışması ve Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında TEMA Vakfı tarafından hazırlanan program dahilinde eğitim verildi.
Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sözleşmeli aday öğretmenlere, Eğitim Yetiştirme Programı kapsamında TEMA Vakfı Kırşehir İl Temsilcisi Doç. Dr. Sultan Kıymaz tarafından bilgilendirme yapıldı.
TEMA Vakfı Kırşehir İl Temsilciliği ile Kırşehir’in Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman ve Mucur ilçeleri Kaymakamlıkları, Belediye Başkanlıklarının yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü, Kırşehir Belediyesi arasındaki işbirliği ile başlatılan “Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrışması ve Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında eğitimler düzenleniyor.
Kırşehir’de doğal kaynakları korumak, atık miktarlarını azaltmak, enerji tasarrufu ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüşümü konusunda kurumlar arası ve sivil toplum kuruluşu arasındaki işbirliğini artırmak ve deneyimleri paylaşmak suretiyle ülkemizin politik, kültürel ve ekonomik kalkınmasında sivil toplumun katkısının arttırılması, iyi örneklerin benimsenmesi, belediye hizmet kalitesinin arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla “Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrışması ve Geri Dönüşüm Projesi” başlatıldı.
Kırşehir Valiliği tarafından onaylanan ve ilimizin tüm ilçelerinde uygulanılacak olan proje kapsamında TEMA Vakfı Kırşehir İl Temsilcisi Doç. Dr. Sultan Kıymaz, eğitim veriyor.
Projenin açılış toplantısı da Akçakent ilçesinde, Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bülbül, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Murat Bektaş, Yazı İşleri Müdür V. Orhan Yalçınkaya ve Ziraat Teknisyeni İsmail Erdem’in katılımı ile yapıldı.
“Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrışması ve Geri Dönüşüm Projesi”nin Akçakent’te başlayan eğitim ve tanıtımlarının diğer ilçelerde de yapılacağı bildirildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .