Öğretmen yetiştirmede yeni dönem

Öğretmen yetiştirmede yeni dönem

14.10.2017

Ahi Evran Üniversitesi’nde Yeterliliğe Dayalı Öğretmen Yetiştirme Sistemi uygulanacak…

EĞİTİMDE marka kent Kırşehir’de öğretmenlerin yetiştirilmesinde yeni bir proje uygulanması için çalışmalara başlandı.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “Yeterliliğe Dayalı Öğretmen Yetiştirme Sistemi” projesi uygulanacağı bildirildi.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay, öncelikli projelerinin “Yeterliliğe Dayalı Öğretmen Yetiştirme Sistemi” olduğunu söyledi.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile akademik personel katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay yaptı.
Balay, akademik kurul için toplandıklarını belirterek geçtiğimiz dönem gerçekleştirilen projelerden bahsetti.
Öncelikli projelerinin “Yeterliliğe Dayalı Öğretmen Yetiştirme Sistemi” olduğunu vurgulayan Dekan Balay, bu projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eğitimde önemli gördüğü 3 unsuru kapsadığını belirtti.
Bunlardan ilkinin “Yüksek Motivasyonlu Öğretmenler Yetiştirmek”, ikincisinin “Öğretmenlerin Mesleki Gelişimlerini Mutlaka Tamamlamaları” ve üçüncüsünün de “Öğretmen Yetiştiren Kurumların İdeal Öğretmen Yetiştirecek Şekilde Yeniden Tasarlanması Gerektiği” olduğunu dile getiren Prof. Dr. Refik Balay, geçtiğimiz dönemde çalışmalarına başladıkları “Yeterliliğe Dayalı Öğretmen Yetiştirme Sistemi” projesinin bu üç unsuru da içine aldığını ifade etti.
Dekan Balay konuşmasına şöyle sürdürdü:
“Bu proje sadece Eğitim Fakültemizin ya da üniversitemizin yararlanacağı bir proje olmayacak, ülkemizdeki tüm eğitim kurumlarının yararlanacağı bir sistem olması için çalışıyoruz. Bu proje ile de başarılı olursak ülkemizin eğitim meselesine çok önemli bir vurgu yapmış olacağız.”
Proje hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Refik Balay, projenin ihale ve yazılım aşamalarının tamamlandığını sadece eğitimlerde uygulama kısmına geçilmesini beklediğini söyledi.

Rektör Karakaya: “Birlikte güçlü olacağız”

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay’ın konuşmasının ardından Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya bir konuşma yaptı.
Rektör Karakaya, akademisyenlerin 2017-2018 eğitim öğretim yılını kutlayarak kendilerine başarılar diledi.
Eğitim Fakültesi’nden beklentilerini dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin temel vizyonu çerçevesinde çalışmalar yapılarak fakültenin üstlenmesi gereken konulara değindi.
Toplantıda geçtiğimiz yılın değerlendirilmesini yapacaklarını dile getiren Rektör Karakaya, Eğitim Fakültesinin üniversite vizyonuna sağlayacağı katkıları görmek istediğini ifade etti.
Konuşmasının devamında Merkez Yerleşkede inşaatı devam eden Eğitim Fakültesi hakkında da bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, inşaatın teslim süresinin 2017 yılının Aralık ayı olduğunu belirtti.
İnşaat alanının kayalık bir bölgede olmasından dolayı inşaat çalışmalarının zor olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, deprem bölgesinde 10-12 şiddetine dayanıklı fakülteler inşa ettirdiklerini söyledi.
Her konunun tartışılacağı akademik kurulun hayırlı olmasını dileyen Prof. Dr. Vatan Karakaya “Sizlerden çok şey bekliyorum, biz içeride birlik olacağız, dirlik olacağız ve bunu da dışarıya yansıtarak güçlü olacağız” dedi.
Konuşmaların ardından Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısına geçildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .