Öğretim üyesi alınacak

Öğretim üyesi alınacak

09.10.2017

KIRŞEHİR AHİ Evran Üniversitesi Rektörlüğü, profesör, doçent, yardımcı doçent unvanlarında öğretim üyesi alımı yapacak. Üniversite birimlerine 2547 sayılı Kanunun 23, 25 ve 26. Maddelerine dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Ahi Evran Üniversitesi Akademik Yükseltme, Atama Kriterleri ve Puanlama İlkeleri Yönergesi asgari şartlarına ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet […]

KIRŞEHİR AHİ Evran Üniversitesi Rektörlüğü, profesör, doçent, yardımcı doçent unvanlarında öğretim üyesi alımı yapacak.
Üniversite birimlerine 2547 sayılı Kanunun 23, 25 ve 26. Maddelerine dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Ahi Evran Üniversitesi
Akademik Yükseltme, Atama Kriterleri ve Puanlama İlkeleri Yönergesi asgari şartlarına ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz öğretim üyeleri alınacağı bildirildi.

Başvuruda, “Adayın başvurduğu kadroya ait anabilim dalı, kadro derecesi ve tüm iletişim bilgilerini içeren dilekçe (Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracaklar yabancı dilini belirtmelidir). Özgeçmiş. 2 adet fotoğraf. Nüfus cüzdanı fotokopisi. Askerlik durum belgesi. Diplomalarının tasdikli sureti (lisans, yüksek lisans ve doktora). Doçentlik belgesinin tasdikli sureti (Doçent ve Profesör kadrosuna başvuracaklar için). Kamu hizmetinde bulunanlar için hizmet belgesi. Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltilmelerde Değerlendirme Kapsamına alınacak faaliyetler ve puanlama sisteminde yer alan formata uygun olarak hazırlanmış, (Profesör kadrosuna başvuracaklar için biri başlıca araştırma eserini içeren) yayın listesi(bütün yayın dosyaları CD formatında da hazırlanacaktır), bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar” oluşan belgeler isteniyor.
Profesörler 6, doçentler ve yardımcı doçentler 1 adet belgeleri içeren dosyaları Rektörlük Personel teslim edecekler.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekiyor.
Profesörler ve doçentler daimi statüye atanacak. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran tüm adaylar 2547 Sayılı Kanunun 23/b-2 maddesinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak.
İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, Ahi Evran Üniversitesi Akademik Yükseltme, Atama Kriterleri ve Puanlama İlkeleri Yönergesi gereğince, Akademik Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecek.
Başvurular, 20 Ekim 2017 tarihine kadar yapılabilecek.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalına 1 profesör: İnsan hakları ve demokrasi eğitimi, sorumluluk eğitimi ve sivilleşme konularında çalışma yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalına 5 yardımcı doçent: Özgeci Suç Korkusu ve Suç Korkusunu Etkileyen Faktörler konusunda çalışmaları olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalına 1 doçent: Milli Bayram olgusu ve Türkiye’de yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları konusunda çalışma yapmış olmak.
İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Bilimleri Yardımcı Anabilim Dalına 5 doçent: Lisansüstü çalışmalarını Din Eğitimi alanında yapmış olmak ve Jean Piaget’nin bilişsel gelişim kuramı üzerine çalışma yapmış olmak.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .