Öğretim elemanı alınacak

Öğretim elemanı alınacak

20.10.2017

YÖK tarafından Ahi Evran Üniversitesi’ne 8 öğretim görevlisi, 1 araştırma görevlisi, 1 okutman olmak üzere 10 öğretim elemanı alımı yapılacak…

KIRŞEHİR’DE pilot üniversite seçilmesinin ardından proje hazırlıklarıyla şehrimiz tarım ve termaline katkıda bulunan, ayrıca fiziki gelişimle öğrencilerin modern ortamlarda eğitim almalarını sağlayan Ahi Evran Üniversitesi, akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi, Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu, Kaman Meslek Yüksekokulu, Eğitim Fakültesi ile Rektörlüğe öğretim elemanı alımı yapılacak.
YÖK tarafından Ahi Evran Üniversitesi’ne 8 öğretim görevlisi, 1 araştırma görevlisi, 1 okutman olmak üzere 10 öğretim elemanı alınacak.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan duyuruya göre, Mucur Meslek Yüksekokulu’nun Yönetim ve Organizasyon Bölümü Lojistik Programına, Mucur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Evde Hasta Bakımı Programına, Sağlık Yüksekokulu’nun Ebelik Bölümü Ebelik Anabilim Dalına, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Müzik Bölümü Müzik Anabilim Dalına, Kaman Meslek Yüksekokulu’nun Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Harita ve Kadastro Programına, Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu’nun Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programına, Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu’nun Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programına, Kaman Meslek Yüksekokulu’nun Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgisayar Programcılığı Programına öğretim görevlisi; Eğitim Fakültesi’nin Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalına araştırma görevlisi; Rektörlüğe de okutman görevlendirmesi yapılacak.
18 Ekim itibarıyla başlayan başvurular, 1 Kasım 2017 tarihine kadar YÖK web sitesinde yayınlanan duyuru linklerinden yapılabilecek.
Öğretim elemanı alımına ilişkin genel şartlar ise şöyle:
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2- Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak
3-Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az {uds dengi} puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
5- Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6- Lisans mezuniyeti sonrası tecrübe şartı istenen ilanlarda, 14 Mart 2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup bu tarihte veya bu tarihten önce ya da sonra söz konusu programlardan mezun olanlar lisans sonrası iki yıl tecrübeli olarak kabul edilmektedir.
Başvuru; “Dilekçe (Başvuru dilekçelerinde başvurulan birim ve iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail vs.) açıkça belirtilecektir). Özgeçmiş. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi. 2 adet Fotoğraf. ALES belgesi. Lisans diploması aslı veya onaylı örneği (Yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge). Onaylı Lisans Not Durum Belgesi (Transkript). Erkek Adaylar için askerlik belgesi. Tecrübe Belgesi(Özelde Çalışanlar için SGK Dökümü ve Çalıştığı Kurumdan Çalıştığı alanı gösterir onaylı belge/Kamu Kurumunda Çalışanlar İçin Hizmet Belgesi)” yapılabilecek.
BU ARADA doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanların, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlayanların, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak öğretim görevlilerinin ve yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanların bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav şartı aranmayacak. Meslek yüksekokullarının, yabancı dil okutmanı, çevirici ve yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmayacak.
HABER MERKEZİ



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .