Öğrencilerin barınma sorunu çözülüyor

Öğrencilerin barınma sorunu çözülüyor

23.09.2017

Bağbaşı Yerleşkesi’nde 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdunun inşaatına başlandı…

KIRŞEHİR’DE her geçen yıl öğrenci sayısı artan Ahi Evran Üniversitesi’nde öğrencilerin barınma sorununa ilişkin yatırımlar da yapılıyor.
2006 yılında kurulan ve 11 yıllık süreç içerisinde son iki yılda büyük değişim ve gelişimin yaşandığı Ahi Evran Üniversitesi’nde öğrencilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde yerine getirmeye yönelik çalışmalar hayata geçiriliyor.
Günden güne büyüyen Ahi Evran Üniversitesi’nde altyapı çalışmaları ile fiziki olanakları iyileştirmeye yönelik projeler devam ediyor.

Öğrenci odaklı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Ahi Evran Üniversitesi’nde 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdunun inşaatına başlandı.
7 Eylül 2017 tarihinde temel çalışmaları başlayan ve Ahi Evran Üniversitesi Merkez/Bağbaşı Yerleşkesi’nde yer alacak öğrenci yurdu 3 blok halinde 45 bin 516 metrekare alan üzerine inşa edilirken iki blok öğrenci yurdu, bir blok ise sosyal tesis olarak projelendirildi.
Öğrenci yurtlarına ait blokların 11 kattan, sosyal tesisin ise 1 kattan oluşması planlanırken yurtlarda toplam 666 oda yer alacak.
Yurt odalarının ise 3 ve 4 yataklı olması öngörülüyor. Yurt binasının sözleşme bitiş tarihi 5 Mayıs 2018’ken binanın öngörülen süreden önce bitirilerek 2018 yılının Şubat ayında teslim alınması hedefleniyor.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğrencilerin huzur ve güvenliğinin öncelikli hedefleri olduğunu ifade ederek onlara iyi bir barınma ve eğitim imkanı sunmak için çalıştıklarını ifade etti.
Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla tüm öğrencilere başarılı ve verimli bir yıl dileyen Rektör Karakaya, yeni yurt binasının tamamlanmasıyla daha fazla öğrenci için barınma olanağı oluşturmuş olacaklarını ve bu durumun da kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .