Öğrencilerden 15 Temmuz Şehitlerine 250 fidan

Öğrencilerden 15 Temmuz Şehitlerine 250 fidan

13.03.2018

KIRŞEHİR’DE 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların anısı dikilen fidanlarla yaşatılacak. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, öğrencileri Vali Konağı çevresini fidanlarla buluşturdu. Vali Necati Şentürk de, öğrencilerle birlikte Vali Konağı etrafına fidan dikimi gerçekleştirdi. Kırşehir Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin 15 Temmuz şehitlerimiz adına fidan diktiği programa Vali Necati Şentürk […]

KIRŞEHİR’DE 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların anısı dikilen fidanlarla yaşatılacak.
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, öğrencileri Vali Konağı çevresini fidanlarla buluşturdu.
Vali Necati Şentürk de, öğrencilerle birlikte Vali Konağı etrafına fidan dikimi gerçekleştirdi.
Kırşehir Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin 15 Temmuz şehitlerimiz adına fidan diktiği programa Vali Necati Şentürk de katıldı.
Programda öğrencilerle sohbet eden Vali Necati Şentürk, öğrencilerin şehitler anısına fidan dikmesinin örnek bir davranış olduğunu söyledi.
Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Kırşehir için öğrencilerle birlikte fidan dikmenin önemine değinen Vali Necati Şentürk, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın fidanları toprakla buluşturması anlamlı, her fidanı bir şehidimizin anısına dikmesi daha da anlamlıdır. Öğrencilerimizle birlikte bugün şehitlerimiz adına 250 fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Her öğrenci bir şehidimizin adına bir fidan dikiyor. Öğrencimizin diktiği fidan kendine zimmetli olacak ve bakımını da kendi yapacak. Fidanları ayırt etmek için üzerlerine şehitlerimizin adı yazılı olan madalyalar takılacak. Öğrencilerimizin şehitlerimiz adına fidan dikmesi çok değerli bir harekettir. Bu vesileyle, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i ve diğer bütün 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.
Orman İşletme İl Müdürü Reşat Karaca ve Kırşehir Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdurrahman Ergül’ün de yer aldığı program, Vali Şentürk’ün öğrencilerle birlikte fidan dikmesi ve dikilen fidanları sulaması ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .