Öğrenciler yine kapıda kaldı

Öğrenciler yine kapıda kaldı

12.02.2015

Yusuf Sıddık Demir Anadolu Lisesi öğrencileri geç kaldıkları için kapı kapanınca, tehlikeyi göze alıp tel örgülerden atlayarak okula giriyorlardı. Okul müdürü kesin çözüm buldu! Okulun girişini kapattı, öğrencileri okula almadı…

ŞEHRİMİZ Dr. İsmail Yağız Caddesi’ndeki Yusuf Sıddık Demir Anadolu Lisesi’nde sabah 08.30’da başlayan derse geciken öğrencileri, okula almayınca, öğrenciler tehlikeli bir yol seçerek beton duvar üzerindeki tel örgülerden atlayarak okula girmeyi yeğlemişlerdi. Kamuoyundan gelen tepkilere aldırış etmeyen okul müdürü bu kez geç kalan öğrenciler için kesin çözüm yolu buldu ve okulun giriş kapısını kapatarak öğrencileri okula almadı. Bu durum da öğrencilerin derslerinin aksamasına neden oldu.

“Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in Aralık ayında gündeme getirdiği habere büyük tepkiler gelirken, Okul Müdürü biraz geri adım atmış gibi görünüyordu. Ancak Okul Müdürü Hasan Karagöz, velilerin, öğrencilerin tepkilerini göz ardı ederek yeni bir karar aldı. Okulun giriş kapısını kapattı.

IMG-20150212-WA0002 copy
KIRŞEHİR’DE EĞİTİM SEKTEYE UĞRUYOR!
Kırşehir Sıddık Demir Anadolu Lisesi’nde öğrenciler okula geç geldikleri gerekçesiyle okul yönetimi tarafından okula alınmayarak, eğitimlerinin sekteye uğramasına neden oluyor.
Okul yönetiminin daha önce de yaptığı bu uygulama Kırşehir kamuoyunda tepkilere neden olurken, öğrencilerin okul kapısı kilitlenerek okula alınmaması okul yönetimine karşı tepkili olmasına ve dolayısıyla bundan sonraki eğitim hayatlarındaki olumsuz etkilere yol açabileceği belirtiliyor.
Kırşehir’de dün Sıddık Demir Anadolu Lisesi öğrencileri, kapılar kilitlenerek, derse alınmadı.
Okul Müdürü Hasan Karagöz’ün yaptığı bu uygulama daha önce de tepkilere neden olmuş, bu şekilde çocuklara sorumluluk bilincinin verilmesinin mümkün olmadığı dile getirilmişti.
Derse geç gelen öğrencilere mazeret olarak geç kağıdı verilmesi gibi bir uygulama varken, okul yönetiminin öğrencilerini bu şekilde cezalandırarak, eğitimlerinin yarım ders yerine bir gün sekteye uğramasına neden olması eleştiriliyor.
Okula geç girmek gibi bir ceza uygulamasının öğrencilerin eğitimlerini sekteye uğratmasının yanı sıra okul ile ilişkilerinde olumsuz etkilere neden olacağı ve bu durumun öğretmen ilişkileri ve dolayısıyla derslerini etkileyeceği belirtilirken, Kırşehir kamuoyu bu soruna Vali Necati Şentürk’ün el atarak, gerekli tedbirleri almasını bekliyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .