Öğrenciler mahallelerini güzelleştiriyor

Öğrenciler mahallelerini güzelleştiriyor

09.03.2018

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” ile ihtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzatacak olan öğrenciler, birçok faaliyetle dayanışma örneği sergileyecek…

KIRŞEHİR’de “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında 6 kurum öğrencileri birçok farklı etkinliğe imza atacak.
Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, yaşlıların ziyaret edilmesi, ev bakımları, hijyen eğitimi, ailelere finansal yönden bilgilendirmeler, haklarını koruma gibi konularda çeşitli faaliyetlerde bulunacak.
MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” Kırşehir Merkez ve ilçelerinde de uygulanıyor.
Proje ile meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; öğretmenleri ile birlikte okulun bulunduğu mahallede, ilçede veya il içinde tespit edilen belirli sayıda ihtiyaç sahibi durumdaki kişilerin evlerinde küçük bakım ve onarım yapılması, evlerinde bulunan kullanılmayan veya eskimiş durumda olan eşyaların tamir ya da küçük onarımının yapılması; İhtiyaç sahibi kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak konularda bilgi verilmesi ya da bu kişilere yardım edilmesi, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşların imkanlar dahilinde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
Kırşehir Merkez’de bulunan meslek lisesi öğrencileri bu kapsamda ev temizliğinden bahçe bakımına, yemek yapmaktan kitap okumaya, cilt bakımına; sobalı evde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin soba-baca temizliğinden evde kullanılan aletlerin güvenli kullanımı hakkında bilgilendirmeye ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi verilmesine kadar pek çok konuda ihtiyaç sahibi ailelere ve kimsesiz yaşlılara yardım ellerini uzatacaklar.
Proje kapsamındaki faaliyetlerin belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi aileler ve kimsesiz yaşlılara yapılacağı belirtilirken, bu projeyle meslek lisesi öğrencileri halkla dayanışma, yardımlaşma içerisinde olacak. Halk-öğrenci iletişimi güçlenecek.
(HABER: Gülnaz CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .