Öğrenciler Kutlu Doğum için yarışacak

Öğrenciler Kutlu Doğum için yarışacak

26.02.2015

Kırşehir’de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ilk ve ortaokul ile ortaöğretim kurumlarında yarışmalar düzenlenecek…

KIRŞEHİR’DE 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yarışmalar düzenlenecek.

2015 yılı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Kırşehir il genelindeki resmi ve özel ilkokul 4.sınıf, ortaokul ve ortaöğretim okulu öğrencileri arasında yarışmaların düzenleneceği bildirildi.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde yayınlanan duyuruya göre, yarışmalara katılacak öğrenci isimlerinin ve eserlerinin Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi’ne elden teslim edilmesi gerekecek.
Kırşehir Valiliği koordinesinde Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırşehir Müftülüğü organizesinde 2015 yılı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Kırşehir il genelindeki resmi ve özel ilkokul 4. sınıf, ortaokul ve ortaöğretim okulu öğrencilerine yönelik, kitap okuma alışkanlığı ve sevgisini kazandırmak, güzel konuşma yeteneğini kazandırmak, sosyal aktivitelerini geliştirmek ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i sevdirmek amacıyla “Siyer’i Nebi/ Peygamberimizin Hayatı” konulu bilgi yarışması düzenlenecek.
Gençlere dinin samimiyetle yaşanması gerektiği bilincinin kazandırılması ve kutlu doğum programları çerçevesinde Hz. Muhammed’in daha iyi tanınması ve tanıtılması amacıyla düzenlenen ve sadece merkez ve merkeze bağlı köyleri kapsayacak Hadisi Şerif Ezberleme Yarışması’na ilkokulların 4. sınıfları, ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ile liselerin 9, 10, 11 ve 12. sınıfları katılabilecek.
İl geneli imam-hatip okullarını kapsayacak Hadisi Şerif Metni Ezberleme Yarışması İmam-Hatip Ortaokulu ve İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinin kendi arasında gerçekleştirilecek.
“Peygambere Duyulan Özlem” konulu Mektup Yazma Yarışması’na il genelindeki ilkokulların 4. sınıfları, ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ile liselerin 9, 10, 11 ve 12. sınıfları katılabilecek.
Hz. Peygamberi öven şiirlerin okunacağı Şiir Okuma Yarışması’na da il genelindeki ilkokulların 4. sınıfları, ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ile liselerin 9, 10, 11 ve 12. sınıfları katılabilecek.
Öğrencilerde Peygamber Efendimiz sevgisini sürekli ve canlı tutmak, öğrencilerin, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i tanımalarını sağlamak, öğrencilere, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’’i sevdirmek, öğrencilere, Peygamber Efendimizin hayatını örnek hayat tarzı olarak benimsetmek, öğrencilere, Hz. Peygamberin çocuk eğitimi ve sevgisi konusundaki örnek davranışlarını benimsetmek, öğrencilere, kitap okuma alışkanlığı ile kitap sevgisi kazandırmak, öğrencilerin yaratılış gayesini bilen, milli, manevi, çağdaş değerlere sahip vatanını, milletini seven nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek olan ve il geneli okulların katılacağı, Peygamber Efendimizin hayatının okunacağı Siyer-i Nebi/Kitap Okuma Yarışması için öğrenciler 5 Mart 2015 Perşembe gününe kadar okul müdürlüklerine müracaatta bulunarak kayıt olabilecekler. Yarışma için 8 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 10.00’da tüm okullarda sınav yapılacak.
“Peygamber Sevgisi” konulu Şiir Yazma Yarışması’na da ilkokulların 4. sınıfları, ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ile liselerin 9, 10, 11 ve 12. sınıfları katılabilecek.
Yarışmalar için eserlerin 27 Mart 2015 tarihine kadar teslim edilmesi gerekiyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .