Öğrenciler kitaplarla buluşuyor

Öğrenciler kitaplarla buluşuyor

21.01.2015

Kırşehir Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi’nde son çıkan güncel kitaplar, öğrencilerle buluşturuluyor… KIRŞEHİR Lütfi İkiz il Halk Kütüphanesi’nde son çıkan kitaplardan öğrenciler ücretsiz yararlandırılıyor. Kırşehir’de büyük bir okuyucu kitlesine sahip, kültürel etkinlikleriyle adından sıkça söz ettiren ve faaliyetleriyle Türkiye genelinde ikinci sırada yer alan Lütfi İkiz Halk Kütüphanesi, sömestr tatili öncesi ortaokul öğrencilerini en son […]

Kırşehir Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi’nde son çıkan güncel kitaplar, öğrencilerle buluşturuluyor…
KIRŞEHİR Lütfi İkiz il Halk Kütüphanesi’nde son çıkan kitaplardan öğrenciler ücretsiz yararlandırılıyor.
Kırşehir’de büyük bir okuyucu kitlesine sahip, kültürel etkinlikleriyle adından sıkça söz ettiren ve faaliyetleriyle Türkiye genelinde ikinci sırada yer alan Lütfi İkiz Halk Kütüphanesi, sömestr tatili öncesi ortaokul öğrencilerini en son çıkan güncel kitaplarla buluşturuyor.
Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi, fiziki yetersizliğine rağmen faaliyetleriyle üye sayısını arttırmaya devam ederken, 23 Ocak Cuma günü başlayacak yarıyıl tatili öncesinde kütüphanenin tanıtımının yanı sıra öğrencilerin Ödünç Kitap Verme Bölümü’ne üye kayıtları yapılarak, kitap okuma alışkanlığının artırılması amaçlanıyor.

 

kütüphane ziyaret.avi_snapshot_01.22_[2015.01.20_14.37.39] copy
Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine kütüphanenin tanıtımını yaparak, kitap okumanın önemini anlatan Lütfi İkiz il Halk Kütüphanesi görevlisi Ziya Kızılboğa, kütüphanenin her zaman öğrenciler için var olacağını belirterek, öğrencileri her gün Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi’ne beklediklerini söyledi.
Hafta boyunca kütüphane tanıtımını yaparak, öğrencilerin bilgi ve iletişim çağı günümüzde 3-4 gün de olsa kütüphaneye gelerek kitap okumalarını sağlamayı amaçlayan Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi yetkilileri, tatilin şenliğe dönüşmesi için tüm öğrencileri kütüphaneye davet ediyor.
Kütüphanelerin öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu belirten yetkililer, sömestr tatilini olumlu bir şekilde geçirebilmek için kitap okumanın önemine dikkat çektiler.
Amaçlarının öğrencileri kütüphaneye üye yaparak, kitaplarla iç içe olmalarını sağlamayı ve yeni güncel kitaplardan yararlanmalarını istediklerini belirten Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi yetkilileri, kütüphanenin ücretsiz sunduğu hizmetlerden öğrencilerin yararlanmasını istedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .