ÖĞRENCİ SAYIMIZ 22 BİNE ULAŞTI

ÖĞRENCİ SAYIMIZ 22 BİNE ULAŞTI

12.11.2018

Ahi Evran Üniversitesi Türkiye’nin her yerinden tercih ediliyor ÖĞRENCİ SAYIMIZ 22 BİNE ULAŞTI Günden güne büyüyen, gelişen, ürettiği proje ve çalışmalarla ülkede adını duyuran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, tercih edilirliğini artırma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Açılan ön lisans, lisans, lisansüstü bölüm ve programlarla birlikte ülkemizin dört bir yanından gelen öğrenciler Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini tercih […]


Ahi Evran Üniversitesi Türkiye’nin her yerinden tercih ediliyor

ÖĞRENCİ SAYIMIZ 22 BİNE ULAŞTI

Günden güne büyüyen, gelişen, ürettiği proje ve çalışmalarla ülkede adını duyuran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, tercih edilirliğini artırma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Açılan ön lisans, lisans, lisansüstü bölüm ve programlarla birlikte ülkemizin dört bir yanından gelen öğrenciler Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini tercih ediyor.
İmkanların hızla iyileştirildiği üniversitemizde uzman akademik kadro ile kaliteli eğitimden ödün verilmiyor. Pilot üniversite projeleri ve kalite çalışmaları ile günden güne büyüyen ve gelişen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, öğrencilerin tercihleri ile de İç Anadolu’da daha etkin bir üniversite olma yolunda ilerliyor. 81 ilin 80’inden öğrencilerin tercihlerini Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden yana kullanmasının ardından öğrenci sayısı 22 bine ulaştı.
Nitelikli, kaliteli ve yetişmiş insan vurgusu ile yoluna devam eden ve uluslararasılaşma yolunda önemli adımlar atılan üniversitemizde sağlanan imkanlarla öğrencilere dünyanın kapısı açılıyor.
Hedefine mükemmeli yakalamayı yerleştirmiş bir üniversitede amaçlarına ulaşmak isteyen binlerce öğrenci Türkiye’nin her yerinden gelerek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde buluştu.
2018–2019 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Eğitim Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi öğrencileri Merkez Yerleşkedeki yeni binalarında eğitime başladılar.
Fiziki olarak hızla büyüyen ve gelişen üniversitemizde öğrencilerin eğitime başlaması ile birlikte yerleşke hayatı da canlandı. Yerleşke hayatının canlanması ile birlikte öğrencilere sunulacak imkanlar da artıyor. Merkez Yerleşke içerisinde bulunan kantin ve kafeteryalar sayesinde ihtiyaçlarını da karşılayabilen öğrenciler aynı zamanda sportif faaliyetlerde bulunacakları alanları da kullanabiliyor.
REKTÖR KARAKAYA: “BİZİM TEMEL HEDEFİMİZ DÜNYALAŞMAK”
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin hızla gelişerek öğrenci sayısının artmasını değerlendiren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, eğitimi, imkanları ve sunduğu gelecek fırsatları ile adından başarı ile söz ettirecek bir üniversite olmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.
Öğrenci odaklı bir üniversitede öğrencinin geleceğine yönelik bir yol çizdiklerini anlatan Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti:
“Bizim temel hedefimiz dünyalaşmak. Bu hedef doğrultusunda tüm öğrencilerimizi önemsiyoruz. Kaybedecek bir insanımız bile olamaz. Bu yüzden tüm öğrencilerimizi gerçek dünyaya donanımlı olarak göndermek istiyoruz. İmkânlarımızı günden güne iyileştirerek alanında uzman akademik kadromuzla öğrencilerimizi yetiştiriyoruz.”
Öğrencilerin Türkiye’nin 80 şehrinden gelerek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni tercih etmesinin sevindirici olduğunun altını çizen Rektör Karakaya, bunun bir kültür mozaiği oluşturduğunu da sözlerine ekledi.
Hem 80 şehirden gelen hem de yabancı uyruklu olan öğrencilerle birlikte yerleşke içerisinde de dünyanın tüm renklerinin yer aldığını belirten Rektör Karakaya, “Hepimiz birlik olduğumuzda ortaya çıkan resim çok güzel. Bu aynı zamanda gücümüzü de gösteriyor.” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .