Obezite ile mücadele eğitimi verildi

Obezite ile mücadele eğitimi verildi

27.03.2015

Obezite ile mücadele eğitimi verildi     KIRŞEHİR Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nce günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer alan obezite ile mücadele konusunda eğitim verildi.   Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonumuzda İl Sağlık Müdürlüğü personeline  Dr. Aslıhan Kılıç Torun ve Hem. Gülay Uludağ tarafından obezite ile mücadele konusunda verilen  […]

Obezite ile mücadele eğitimi verildi

 

 

KIRŞEHİR Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nce günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer alan obezite ile mücadele konusunda eğitim verildi.

 

Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonumuzda İl Sağlık Müdürlüğü personeline  Dr. Aslıhan Kılıç Torun ve Hem. Gülay Uludağ tarafından obezite ile mücadele konusunda verilen  “Obezite ile Mücadele Eğitimi”nde obeziten genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkması olarak tanımlanarak, toplumun obezite ve zayıflık konusunda bilinçlendirilmesinde bu sorunların önlenmesi ve tedavisi çalışmalarının yürütülmesinde sağlık çalışanlarına büyük görev düştüğüne dikkat çekildi.

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .