O ADAY

O ADAY

28.03.2019

Zamanın verdiği koşullardan ötürü kendisini çok iyi tanıdığım bir aday. Kırşehir ekseninde eğitimden toplumsallaşmaya, bireyden sanata, politikadan siyasete yoğun katkı ve alın teri olan bir şahıs. Gizemlidir. İncitmez tek bir kimseyi. Tıpkı mesleğinin tılsımı gibidir; matematikçi olduğundan mıdır bilinmez, iç ve dış dünya hesaplamaları da matematik tekniği gibidir, sonuç odaklıdır, doğruyu arar. Hatta bir doğruya […]


Zamanın verdiği koşullardan ötürü kendisini çok iyi tanıdığım bir aday.
Kırşehir ekseninde eğitimden toplumsallaşmaya, bireyden sanata, politikadan siyasete yoğun katkı ve alın teri olan bir şahıs.
Gizemlidir. İncitmez tek bir kimseyi. Tıpkı mesleğinin tılsımı gibidir; matematikçi olduğundan mıdır bilinmez, iç ve dış dünya hesaplamaları da matematik tekniği gibidir, sonuç odaklıdır, doğruyu arar. Hatta bir doğruya varmak isterken, yıkıp incitmez, kırıp dökmez, sakin ve daima düşünür.
Olağanüstü duygusaldır. Kaburgasının altında büyük bir merhamet taşır. Dayanamaz bu memleketin yorgun haline, insanın yoksuluna, üşümüşüne garibanın, kimsesizine tek bir canın; bu yüzden hep güzeli ister, lakin tek bir şartla, güzel olan ile ister.
Kırşehir CHP koridorlarında son 15 yıl içinde bütün seçim dönemlerinde fikir öncülüğü yapmıştır. Gecesini gündüzüne harmanlayıp şehrin bekası için yormuş, yorulmuş, kan-ter içinde kalmıştır. Mücadelesinin temelinde yatan büyük Mustafa Kemal ATATÜRK hayranlığı ve genç kuşaklara iyi bir memleket bırakma hayalinden öte bir şey değildir.
Kimileriniz tanıyordur belki. Kim bilir benim yaşayıp tanış olmamın ötesinde değerlendirmeleriniz olabilir kendinizce. Siyasetten sanata süreçler yaşayan biri olarak ben, siyasal koridorlarda, sözde ülkesinin ve halkının çıkarlarını korumak adına politika yapan bir çoklarıyla aynı teraziye koymam kendisini.
Dedim ya; politikada adamın yamuğunu çok gördüm. Hem partilisine, hem halkına, hem dostuna karşı. Lakin, ‘O ADAY’ dediğim zatı bu kulvara istesem de sokamam. Şahit olduğum büyün yaşam sancılarının yanında daima durmuştur.
Çiftçidir kendisi. Tarlalarda köylü, harmanlarda işçi, hayvancılıkta her ne kadar işveren olsa da, çalışmaktan gocunmayan bir ırgattır. Doğaldır dili. Kabuğunu değiştirip özünden kaçmaz.
Öğretmendir kendisi. Özverili bir eğitimci, iddialı bir matematikçidir. Bu şehre çok öğretmen, doktor, avukat, memur vermiştir. Bugün şehrin eğitim gelişiminde neredeyse her yerinde onun izi ve gölgesi vardır.
Uysal bir siyasetçidir. Kararlarını kendisi veren, herkesin güzelleşmesini, büyümesini isteyen, siyasal koridorlarda bilhassa kadının ve gençliğin siyasallaşmasına öznel bakan bir politikacıdır.
CHP’de kimi kez il başkanı olması istenmiş, kimi zaman milletvekili olması istenmiş, politik kararlarda mantık çerçevesini ortaya koyan, sabır hünerleri ile zamanı dokuyan ve okuyan, barış içinde bir yarış isteyen bir politikacıdır.
Kırşehir’e böyle bir İl Genel Meclis Üyesi her halükarda lazım. Şehrin geleceği, üretim ve yönetim dinamiği adına Kırşehir CHP İl Genel Meclisi 1. Sıra Adayı Bayram ALTUNTAŞ’tan başkası değildir.
Biliyor ve inanıyorum, şehrin idaresi adına ” EVET” denilir bir aday, O ADAY, CHP’nin İl Genel Meclisi Adayı Bayram ALTUNTAŞ’tır.
***
Bu arada, halkın gazetesi “Kırşehir Çiğdem” 43 yaşında. Ne mutlu bizlere, yazı yazıyor olmaktan değil, varlığına şükran sunuyoruz.
Kırşehir’i yıllardır yalnız bırakmadılar. Kırşehir halkının sesi, soluğu oldular. Kolay değil, onca yıl ayakta kalmak, bugüne varmak. Şu ekonomik koşullarda dahi ayakta kalmaya ısrar etmek. Hayatın hareketinden cımbızla bir şeyleri alıp, puntoların beraberliğini sağlamak.
Gelin sahip çıkın, gelin haber almanın özgürlüğüne katılın, her sabah marketinizden ısrarla “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi isteyin, aydınlığa sahip çıkın.
İyi ki varsın “Kırşehir Çiğdem”, iyi ki varsınız bu soylu gazetenin asil çalışanları.
Hep birlikte nice senelere…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .