Neşet Usta’nın mezarı bayramda doldu taştı

Neşet Usta’nın mezarı bayramda doldu taştı

05.09.2017

25 Eylül 2012 tarihinde kaybettiğimiz “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ın kabri Kurban Bayramı’nda sevenlerinin akınına uğradı. Yaklaşık 5 yıl önce aramızdan ayrılan Neşet Ertaş Bağbaşı’nda bulunan mezarına dışarıdan gelen misafirlerle dolup taştı.Yakınları ve sevenleri, Neşet Ertaş’ın mezarı başında dualar okuyarak unutmadıklarını bir kez daha gösterdiler. Ziyaretçiler arasında en çok yurtdışından gelen gurbetçiler olurken, il dışından Kırşehir’e […]

25 Eylül 2012 tarihinde kaybettiğimiz “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ın kabri Kurban Bayramı’nda sevenlerinin akınına uğradı.
Yaklaşık 5 yıl önce aramızdan ayrılan Neşet Ertaş Bağbaşı’nda bulunan mezarına dışarıdan gelen misafirlerle dolup taştı.Yakınları ve sevenleri, Neşet Ertaş’ın mezarı başında dualar okuyarak unutmadıklarını bir kez daha gösterdiler.
Ziyaretçiler arasında en çok yurtdışından gelen gurbetçiler olurken, il dışından Kırşehir’e gelen misafirler de Neşet Ertaş’ın kabrini ziyaret etmeden Kırşehir’den ayrılmıyor.
Kırşehir ve başka illerden gelen hemşehrimiz arefe günü ve bayram süresince Bağbaşı Mezarlığı’na giderek Neşet Ertaş’ı mezarını ziyaret ettiler. İzmir’den gelen Osman Köksal ile Uğur Gözübülük Ertaş’ın mezarını ziyaret ederken “Büyük saz ve söz ustası, Kırşehir’in yetiştirdiği değerli insan Neşet Ertaş’ın yeri kolay kolay doldurulmayacak. İnsanlığıyla, mütevaziliği ile, sesiyle, yorumuyla böyle bir insanın dünyaya bir daha gelemeyeceğini düşünüyoruz. Günümüzdeki bazı sanatçılar onun türküleriyle, bozlaklarıyla meşhur olup, ona ihanet edebiliyorlar. Biz Neşet Ertaş’ı hiçbir zaman unutmayacağız. Bu nedenle memleketimiz Kırşehir’e gelince onu mezarında ziyaret ettik. Neşet Usta’ya, hemen yanındaki babası Muharrem Ertaş’a ve Çekiç Ali’ye dualarımızı okuduk. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun” dediler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .