Neşet Usta artık baba ocağı Kırşehir’de festivalle anılacak

Neşet Usta artık baba ocağı Kırşehir’de festivalle anılacak

21.09.2017

25 Eylül 2012 tarihinde aramızdan ayrılan, ünlü saz ve söz bozlak ustası, “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş artık her yıl baba ocağı Kırşehir’de adına düzenlenen festivalle anılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sözcüsü İbrahim Kalın’ın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Neşet Ertaş Kültür Festivali”nin açılışını yarın Başbakan Binali Yıldırım […]

25 Eylül 2012 tarihinde aramızdan ayrılan, ünlü saz ve söz bozlak ustası, “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş artık her yıl baba ocağı Kırşehir’de adına düzenlenen festivalle anılacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sözcüsü İbrahim Kalın’ın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Neşet Ertaş Kültür Festivali”nin açılışını yarın Başbakan Binali Yıldırım yapacak.
Üç gün sürecek festivale Erol Parlak, Kubat, Yavuz Bingöl, İsmail Altunsaray, çok sayıda yerel sanatçı da katılarak Kırşehirlilere konserler verecek.
Festival çerçevesinde, Bağbaşı Mahallesi’nde bulunan Neşet Ertaş’ın kabri ziyaret edilecek, dualar okunacak.
Bilindiği üzere Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş vefat etti. Ünlü ozan 74 yaşında İzmir’de yoğun bakımda tutulduğu hastanede yaşamını yitirdi.
İzmir’de özel bir hastanede kanser tedavisi görürken, 74 yaşında hayata gözlerini yuman Türk halk müziğinin usta sesi Neşet Ertaş’ın cenazesi 26 Eylül’de dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çok sayıda sanatçı ve vatandaşın katılımıyla Kırşehir Ahi Evran Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Bağbaşı Mezarlığı’nda defnedilmişti. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .