Neşet Ertaş, türküleriyle anıldı

Neşet Ertaş, türküleriyle anıldı

26.09.2017

Bozlak ustasının vefatının 5. yılı dolayısıyla düzenlenen festival, Neşet Ertaş türküleriyle sona erdi

Kırşehir’de Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali, halk müziği sanatçılarının seslendirdiği bozlak ustası Neşet Ertaş’ın eserleriyle sona erdi.
23 Eylül Cumartesi günü Başbakan Binali Yıldırım’ın başlattığı, bozkırın tezenesinin vefatının 5. yılı dolayısıyla düzenlenen ve geleneksel hale getirilerek her yıl gerçekleştirilecek festivalin Cacabey Meydanı’ndaki son gününde halk müziği sanatçıları Kırşehirli İsmail Altunsaray, Gülşen Kutlu, Erhan Uslu ve Bektaş Dolu sahne aldı.
Sanatçıların seslendirdiği Ertaş’ın türkü ve bozlaklarına meydanı dolduranlar alkışlarıyla eşlik etti.
Altunsaray, yaptığı konuşmada, Ertaş’ın türkülerini seslendirmekten mutlu olduğunu, büyük gurur ve onur duyduğunu söyledi.
Gülşen Kutlu da bozkırın tezenesinin türkülerinde her zaman anılar ve yaşanmışlıklar olduğunu vurgulayarak, Ertaş’ı saygıyla andığını dile getirdi.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, sanatçılara çeşitli hediyeler ve plaket takdim etti.
Bozkırın tezenesinin ölümünün 5. yılı dolayısıyla düzenlenen 1. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali’nin son gününde sahne alan halk müziği sanatçıları, bozlak ustasının sevilen eserlerini seslendirdi. Kırşehirli sanatçı İsmail Altunsaray, Neşet Ertaş’ın “Yalan dünya”, “Zahide’m”, “Yazımı kışa çevirdin”, “Kırşehir’in gülleri”, “Ahirim sensin” türkülerini seslendirdi.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .