Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi’nin temel kazısı yapıldı

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi’nin temel kazısı yapıldı

13.01.2018

Ahi Evran Üniversitesi fiziki anlamda büyüyüp gelişmeye hızla devam ediyor. Yap-İşlet-Devret Modeli ile 2664 kişilik öğrenci yurdunu yapan müteahhit firma tarafından Ahi Evran Üniversitesi’ne hibe olarak yapılan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin temel kazı çalışmaları başladı. 11 Ocak 2018 tarihinde temel kazı çalışması başlayan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi binası yaklaşık 1.600 m² alandan oluşuyor. […]

Ahi Evran Üniversitesi fiziki anlamda büyüyüp gelişmeye hızla devam ediyor. Yap-İşlet-Devret Modeli ile 2664 kişilik öğrenci yurdunu yapan müteahhit firma tarafından Ahi Evran Üniversitesi’ne hibe olarak yapılan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin temel kazı çalışmaları başladı.
11 Ocak 2018 tarihinde temel kazı çalışması başlayan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi binası yaklaşık 1.600 m² alandan oluşuyor. Geniş bir alana sahip olan binada 14 akademisyen odası, 11 idari ofis, 12 bireysel çalışma odası ve laboratuvar, atölye ve derslikleri kapsayan 14 oda bulunuyor. Kazı çalışmasının yapıldığı alanda ilerleyen günlerde temel atma töreni de gerçekleşecek.
Ahi Evran Üniversitesi’nin hızla büyümesi ve gelişmesi için sürekli çalışma içinde olduklarını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, bilimsel çalışmalar, üniversite eliyle gerçekleşen projeler ile sanatsal aktivitelerle Ahi Evran Üniversitesi’nin adının her alanda duyurulmasına gayret gösterdiklerini dile getirdi.
Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim görerek mezun olan gençlerin de birer sanatçı olmalarının ülkemiz için önemli bir değer olduğunu ifade eden Rektör Karakaya, onların kendi binalarında özel sanat alanlarında eğitim almalarının son derece önemli olduğunu vurguladı.(HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .