Neşet Ertaş, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin etkinliğinde anılacak

Neşet Ertaş, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin etkinliğinde anılacak

25.09.2017

KIRŞEHİR’DE büyük ozan merhum Neşet Ertaş, ölümünün 5. Yılında etkinliklerle anılıyor. Kırşehir Belediyesi’nin bu yıl birincisini düzenlediği ve geleneksel olarak her yıl düzenlenecek Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’nin yanı sıra birçok kurum ve kuruluş Neşet Ertaş’ı düzenlenen etkinliklerle yad ediyor. Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenecek etkinlikle Neşet Ertaş anılacak. 25 […]

KIRŞEHİR’DE büyük ozan merhum Neşet Ertaş, ölümünün 5. Yılında etkinliklerle anılıyor.
Kırşehir Belediyesi’nin bu yıl birincisini düzenlediği ve geleneksel olarak her yıl düzenlenecek Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’nin yanı sıra birçok kurum ve kuruluş Neşet Ertaş’ı düzenlenen etkinliklerle yad ediyor.
Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenecek etkinlikle Neşet Ertaş anılacak.
25 Eylül 2012 tarihinde yalan dünyaya veda eden Neşet Ertaş, Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen “1. Neşet Ertaş’ı Anma ve Yeni Eğitim Dönemi” etkinliği ile anılacak.
Etkinlik, 28 Eylül Perşembe günü saat 15.00’te Fen-Edebiyat Fakültesi etkinlik salonunda gerçekleştirilecek.
Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ı ölümün beşinci yılında saygıyla andıklarını ifade eden Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Nurhan Ölmez, “Bulunduğumuz toprakların değeri, ozanımız Neşet Ertaş, Türkiye’nin yetiştirdiği saygın sanatçılardandır ve Abdallık geleneğinin en büyük temsilcilerinden biridir. Bozkırın Tezenesi olarak tanınan Ozanımız, dilden dile dolaşan unutulmaz türküleri ve mütevazı kişiliğiyle yediden yetmişe, herkesin gönlünde yer edinmiştir. Adı nesilden nesile aktarılacak ve yüzyıllar boyunca unutulmayacak olan ozanımız Neşet Ertaş’ı, adını taşıdığı fakültemizde yaşatacağız. Ozanımızı ölümünün beşinci yılında saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .