Neme lâzım!

Neme lâzım!

12.02.2015

Neme lâzım! Türkiye şunun şurasında 110 gün sonra bir genel seçim için daha sandık başına gidecek. Bu seçim ülkemiz için de, Kırşehirimiz için de son derece önemli bir seçim… Kırşehir’de hangi partilerin iddialı olduğu, hangilerinin milletvekili çıkaracağı üç aşağı beş yukarı belli gibi… Kırşehir’de AK Parti ile MHP’nin çekişeceği gözlemleniyor. Zaten aday adayı sayılarının fazlalılığı […]

murat

Neme lâzım!

Türkiye şunun şurasında 110 gün sonra bir genel seçim için daha sandık başına gidecek.
Bu seçim ülkemiz için de, Kırşehirimiz için de son derece önemli bir seçim…
Kırşehir’de hangi partilerin iddialı olduğu, hangilerinin milletvekili çıkaracağı üç aşağı beş yukarı belli gibi…
Kırşehir’de AK Parti ile MHP’nin çekişeceği gözlemleniyor. Zaten aday adayı sayılarının fazlalılığı bile bunu gösteriyor.
Biz seçimlerde kimin kazanacağından değil, de kimlerin kazanması gerektiğine bakalım.
Malumunuz ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor.
Haziran seçimleri Türkiye’mizin çok önemli iç ve dış meselelerini nolduğu çok kritik bir süreçten geçtiğimiz dönemde yapılacak.
Bu seçimler 550 milletvekilini seçmekten öte Türkiye’nin geleceği açısından  önem arz etmektedir. Tüm siyasi partiler bu seçimlere önem gösteriyor.
Ülkemizde uygulanan sosyal ve ekonomik politikalar artık insanlarımızı  büyük sıkıntılara itmiş, toplumumuz tembelleştirilmiş, dağıtılan kömüre, poşete mahkum edilmiştir.
Çalışmayan, üretmeyen bir ülkenin nereye gideceği malumdur.
Bugün ülkemizde olduğu gibi Kırşehirimizde de işsizlik vardır. İşsizlik yaygınlaştıkça göç artarak devam ediyor. İlçelerimiz gittikçe küçülüyor. Nüfusumuzun yüzde 80’i şehir merkezlerinde yaşamaya başlıyor.
Bu beraberinde çok daha fazla sorunları arttıracak ve Türkiye yaşanabilecek bir ülke durumundan çıkaracaktır. AK Parti’nin iktidarı bu yönü ile yönetilememiştir.
İşte geçmiş yıllarda üç milletvekili ile Meclis’te temsil edilen Kırşehirimiz bugün iki milletvekili çıkartıyor. Bu göç devam ederse tek milletvekiline düşeceğimiz ortadadır.
12 yıldır AKP iktidarına oy veren Kırşehir ne yazık ki beklediği yatırımları ve hizmetleri alamadı. Eski Milletvekili Mikail Arslan’ın getirdiği hizmetlere yenileri eklenemedi. Hele son dönemde Kırşehir’e ciddi anlamda yatırım ve hizmet getirilemedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yaptığı yatırım ve hizmetlere Milletvekilleri sahip çıktı, onunla günü kurtarmaya çalıştılar. Ama halkımız bu hizmetleri kimin getirdiğini, kimin yaptığını artık çok iyi biliyor.
Ama bütün bunlara rağmen bugünkü milletvekilleri yeniden adayım diye ortaya çıkabiliyor. O da ayrı bir konu.
Evet bu seçimler Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde çok önemlidir. Bir yandan ekonomik ve sosyal sorunlar, diğer yandan ülkemizin Doğu ve Güneydoğu’sunda yaşanan sorunlar, bölünmeye doğru giden adımlar…
Hangi partiden olursak olalım ülkemizin ve ilimizin geleceği için sandığı gidip, sonra pişman olmamak için aklıselim düşünerek, geleceğimize için oy verelim.
Yoksa neme lazımcılık yaparak, böyle gelmiş böyle gider mantığıyla hareket edersek hem ülkemiz, hem de Kırşehirimiz çok şeyler kaybeder.

 



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .