Necmettin Erkan’a güven

Necmettin Erkan’a güven

13.01.2019

Teşkilatın sevilen yüzü, adam gibi adam… Necmettin Erkan’a güven Ticaret Bakanlığında Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü birleştirildi ve daha önce Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü olan Kırşehirli hemşehrimiz Necmettin Erkan bu göreve atandı. 27 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ticaret Bakanlığında Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü birleştirildi. Esnaf […]

Teşkilatın sevilen yüzü, adam gibi adam…

Necmettin Erkan’a güven

Ticaret Bakanlığında Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü birleştirildi ve daha önce Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü olan Kırşehirli hemşehrimiz Necmettin Erkan bu göreve atandı.
27 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ticaret Bakanlığında Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü birleştirildi. Esnaf ve Sanatkâr Genel Müdürlüğüne 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı; 2014 yılında da Genel Müdür olarak atananan ve başarılı çalışmaları ile tanınan ve sevilen hemşehrimiz Necmettin Erkan son kararname ile Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’ne atandı.
NECMETTİN ERKAN KİMDİR?
1977 Kırşehir doğumludur. Öğrenim hayatı Kırıkkale’de geçmiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisansını tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat bölümünde ve Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslar Arası Ticaret bölümünde yüksek lisanslarını tamamladı.
1998 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Belka A.Ş.’de işe başlamış, burada Satın Alma ve Personel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2005 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Başkan Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2008 yılında İnsan Kaynakları Daire Başkanı olarak göreve başladığı Milli Prodüktivite Merkezinde Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini yürütmüştür. Daha sonra Başbakanlık makamına görevlendirilen Necmettin Erkan, Esnaf ve Sanatkâr Genel Müdürlüğüne 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı; 2014 yılında da Genel Müdür olarak atandı.
Milli Prodüktivite Merkezinde görev yaptığı dönemde Cumhurbaşkanının himayesinde 16. Dünya Verimlilik Kongresiyle birlikte o yıl ilk kez gerçekleştirilen Avrupa Verimlilik Konferansı organizasyonunu düzenlemiştir. Dünya Verimlilik Bilimi Konfederasyonu (WCPS), Avrupa Ulusal Verimlilik Merkezleri Birliği (EANPC) ile iş dünyası, kamu kuruluşları, verimlilik merkezleri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarını aynı masada buluşturarak toplumsal, ekonomik ve çevresel verimlilikle ilgili gelişmelerin, görüşlerin, kavramların, yeni fikirlerin, örnek olayların, iş modellerinin tartışılmasını, deneyimlerin paylaşılmasını, işbirliklerinin oluşturulmasını sağlamıştır. Devlet Personel Başkanlığı işbirliği ile “Kamu Personelinin Verimliliğinin Artırılması” Projesini yönetmiştir. EANPC (Avrupa Ulusal Verimlilik Merkezleri Birliği)’ a alternatif olarak Ulusal Verimlilik Merkezi’nin kuruluş çalışmalarını yapmıştır. Üniversitelerle işbirliği yaparak, Kurumun kuruluş amaçları doğrultusunda verimliliğin artırılması yönünde çalışmalar yürütmüştür. Kurumun ihtisasına yönelik Kırşehir, Kırıkkale ve Nevşehir illerinde Verimlilik Artırma Projelerini yürütmüştür. Proje kapsamında ildeki kamu kurumları ve STK’lar ile koordineli olarak çalışmış bu üç il için proje sonuçlarını, kitap olarak yayınlamıştır. İldeki firmalara istatistiksel çalışmalar yapmak, ekonomik raporlar hazırlamak, il ve bölgesel ticaretin gelişmesi için çalışmalar yapmak amacıyla eğitim, danışmanlık, araştırma, verimlilik ölçme ve izleme, bilişim teknolojileri gibi alanlarda danışmanlıklar yapıldı.
2010 yılı 68. Dönem T.C. Genel Kurmay Başkanlığı Milli Güvenlik Akademisine Sivil Müdavim olarak katılmış ve bu eğitimi üstün başarıyla tamamlamıştır. Dışişleri Bakanlığı Protokol Kuralları Eğitimi, Kamu Kalite Derneği-Kamuda İnsan Kaynakları Verimliliği Semineri, KalDer Öz Değerlendirme Eğitimi, Kamusal Eğitim Derneği-Kamu İhale Mevzuatı, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Uygulamalı Taşınır Mal Yönetmeliği Eğitimi, İç Kontrol Sistemi Oluşturulması Eğitim Programı aldığı eğitimlerden bazılarıdır. Kurum içerisindeyken hizmet içi eğitim kapsamında, Kriz Yönetimi, Süreç Yönetimi, Zaman Yönetimi, Etkin İnsan Yönetimi, Performans Yönetim Sistemi, Rapor Hazırlama Teknikleri, İnsan ilişkileri, İletişim ve Diksiyon, Etkin İfade Becerileri ve Protokol Kuralları, Etkili Sunum Teknikleri, Verimlilik Yönetimi eğitimlerini aldı.
Milli Prodüktivite Yönetim Kurulu Üyeliği, Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Kırşehirliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini kamu hizmetiyle eş zamanlı olarak yürüttü.
Evli ve iki çocuk babası olan hemşehrimiz Necmettin Erkan’a yeni görevinde başarılarının devamını dileriz. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Hacı ÇELEBİ

Allah yolu ve bahtını açık etsin. Kendisine şimdiye kadarki başarılı çalışmalarının devamını dikiliyorum.Memleketimizin böyle başarılı vefakar ve Çalışkan insanlara ihtiyacı var. Gürü kaynağımız Necmettin ERKAN Kardeşimizi Tebrik ediyorum.

15.01.2019, 9:13

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .