NE ÇEKTİYSEK…

NE ÇEKTİYSEK…

26.03.2020

Dünya, ülkemiz ve Kırşehirimizin koronavirüs salgını ile adeta teyakkuzda. Ülkemizi yönetenler, Kırşehirimizi yönetenler bu virüse karşı gece-gündüz mücadele ediyor ve insanların etkilenmemesi içine çaba harcıyor. Bu virüs Kırşehir’in cadde ve sokakları boşalttı, insanlar yetkililerin “evde kalın” çağrılarına kulak vererek evlerinden dışarı çıkmayarak, yürütülen mücadeleye destek veriyor. Dünyayı kuşatan ve on binlerce insanın canını alan bu […]

Dünya, ülkemiz ve Kırşehirimizin koronavirüs salgını ile adeta teyakkuzda.
Ülkemizi yönetenler, Kırşehirimizi yönetenler bu virüse karşı gece-gündüz mücadele ediyor ve insanların etkilenmemesi içine çaba harcıyor.
Bu virüs Kırşehir’in cadde ve sokakları boşalttı, insanlar yetkililerin “evde kalın” çağrılarına kulak vererek evlerinden dışarı çıkmayarak, yürütülen mücadeleye destek veriyor.
Dünyayı kuşatan ve on binlerce insanın canını alan bu virüs toplumları birleştiren değerler olması gerekirken birisi sakalla alay ediyor, birisi başörtülülerle alay ediyor, bir diğeri çıkıp inanan ve inancının gereğini yapmaya kalkışanları 2. ve 3. sınıf insan, hatta insan yerine bile koymuyor.
İnanın bu virüs sizin kadar zarar vermiyor topluma.
Bunlar sözüm ona aydın geçinen karanlık zihniyetlerdir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk’ün aile resimlerine baksınlar. Anasına baksınlar Zübeyde hanımda başörtülü idi…
Atatürk her yerde dinden Allah’tan Kur’an’dan, Peygamberin hadislerinden bahsetmiyor muydu? Sizsiniz Onu dinsiz ilan eden.
Hoş sizin gibi sözüm ona entelektüellerden bu ülkeye bir fayda gelmez gelse gelse insanları ayrıştıran, ötekileştiren ve ülkeyi çıkmaza sokmaya çalışan densizlikten başka bir şey çıkmaz.
Allah’a inanmaya bilirsin (ki bende sana ve senin gibilere inanmıyorum ) istediğine de inanıp tapabilirsin ama yüz yıllardır bu topraklarda Müslüman Türk olarak yaşayan milyonların maneviyat ve inançları hakkında asla konuşamazsınız…
Neymiş “corona virüsü bulsa bulsa Allah dostları evliyalar bulur”muş, diyerek sözde bu ülkenin manevi dinamiklerine laf sokmayı marifet sayan rozeti yüreğinden büyük zavallı şahıs…
Sana ve senin gibi düşünenlere sesleniyorum; 200’e yakın ülkede hissedilen bu virüsü dünyanın süper gücü saydığınız adı anıldığında köpeklik yapmadan hiç çekinmediğiniz o süper güçler neden hala bulamadı?
Bak 4 ay oldu daha tık yok neden?
Ne oldu? O sevmediğiniz İslam’ın emirlerine virüs korkusu ile de olsa geldiniz. “Temizlik imanın yarısıdır “ diyen Allah resulünün 15 asır önce söylediği uyguladığı insan ile sen alay ediyordun. Ölüm korkusu seni de sardı değil mi?
Hani küçük dünyaları (haşa) siz yaratmıştınız?
Gözün bile göremeyeceği büyüklükteki bir virüsten bile evimizden dışarı çıkamaz olduk.
Para pul makam mevki şan şöhret her şey anlamını yitirdi değil mi?
“Aya çıktık” diyen insanoğlu neden bulamadı virüsün çaresini?
”Biz de kudretimizin ayrı ayrı göstergeleri/âyetleri olmak üzere başlarına tufan gönderdik, çekirge gönderdik, haşerat gönderdik, kurbağalar gönderdik, kan gönderdik… ama yine de inat ettiler ve çok mücrim bir kavim oldular.” (Araf 7/133)
Bak bu senin aşağılayıp inanmadığın dinin kutsal kitabında yazıyor.
Hem neden dünya da her gün yüz binlerce açlıktan kıtlıktan ölenler varken sesinizi hiç çıkarmıyordunuz? Çünkü bu virüs sizi de vuruyor yani sırça köşkte oturup ahkâm kesenleri de öldürüyor.
Ağzınızdaki salyalar da bu yüzden dimi?
Siz ne zaman bu devletin yanında oldunuz?
Olamazsınız, çünkü mayanız bozuk.
Haddinizi bileceksiniz sizin o söylemlerinizi dayattığınız zihniyet yok artık.
Millet kimin ne mal olduğunu çok iyi biliyor tıpkı seni de bildikleri gibi…
Sözde fikir ve kanaat önderlerisiniz, halka yazdıklarınızla konuştuklarınızla yön vermeye çalışıyorsunuz ya; hadi bulun bu virüse karşı bir önlem de uygulayalım.. Veya ülkenin kalkınması adına bir öneride bulunun da hükumet bunu yapsın.
Bulamazsınız çünkü küçücük beyniniz başörtüsüne ve İslam’a takılır…
Ben anlamadım bu dinden bu başörtüsünden ne istiyorsunuz?
İslam, Kur’an, Cami, Kâbe gibi kavramları duyunca neden cin çarpmışa dönüyorsunuz?
Kuduz köpekler gibi kuduruyorsunuz?
İnsanların dini ve kişisel tercihi seni ne ilgilendirir.
Millet senin ateist olmanı eleştiriyor mu?
Hakikatten ülkemizde beyni ve kişiliği tecavüze uğramış kendini aydın sanan necis bir güruh var!
Türkiye ne çektiyse; sahte Atatürkçülerden, sahte demokratlardan, sahte milliyetçilerden, sahte İslamcılardan ve yalancı siyasetçilerden çekti…
Ha bir de sizin gibi düşünen ciğeri beş para etmez insan müsveddelerinden çekti…YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Kırıkkaleli Hoca

Yüreğine, kalemine sağlık dayı. Yine döktürmüşün. Bu virüs sahipsiz değil. Onun da sahibi var. O ne derse o olur. O dilemezse yaprak kımıldamaz. O’nun izni olmadan yaprak düşmez.

26.03.2020, 23:56

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .