Nasuhdede, temiz içme suyuna kavuşacak

Nasuhdede, temiz içme suyuna kavuşacak

21.07.2017

Mahalle sakinleri sıkıntılardan dolayı şikayette bulunsa da, Mahalle Muhtarı Ahmet Mamak, Başkan Bahçeci’ye teşekkür etti…

KIRŞEHİR Belediyesi’nin içme suyu hattı yenileme çalışmaları Nasuhdede Mahallesi’nde devam ediyor.
1,5 aydır devam eden çalışmalar dolayısıyla mahalle sakinleri yaşanan su kesintilerinden şikayet ederken, çalışmaların Ağustos ayı başında tamamlanması bekleniyor.
Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Nasuhdede Mahalle Muhtarı Ahmet Mamak, “Mahallemizde boru hatlarımız şu anda son aşamasına geldi. Bitmesi gerekiyordu. Fakat sert zemin olduğu için biraz sıkıntı yaşandı. Belediye Başkanımız ile görüştüm bir aya kadar bitirip suyu basacaklar tahmin ediyorum. İçme suyu hattının döşenmesine 1,5 ay önce başlandı. Tamamlanınca yolumuz asfaltlanacak” açıklamasında bulundu.
Mahalle sakinlerinin şikayetlerinin olduğunu, ancak 30 yıldır el değmemiş hatların yenilenmesinin önemli olduğunu dile getirerek, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye teşekkür eden Nasuhdede Mahalle Muhtarı Ahmet Mamak, “Çalışmalardan dolayı tabi biraz sıkıntı oluyor. Şikayet geliyor. Fakat bu işlerin yapılması gerekiyor. Çünkü bizim ben 78’den beri bu mahallede ikametgah etmekteyim. Önceki belediye başkanlarımız olsun veya eski muhtarlarımız olsun hiç ilgilenmedi bu mahalleyle. Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci, sağolsun ilgileniyor. Başkan yardımcılarımızla devamlı diyalog içerisindeyiz. Beraber bir çalışma devam ediyor. Asfalt yapılacak. İkizarası Sitesi ile Şirinevler mevkiine park sözü var başkanımızın. Kilit parke yapılan yerler de var. Bu çalışmaların yanında mahalle sakinlerimize önemli bir duyurum var. Yeni sağlık ocağımız açılıyor. Halkın taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Sağolsun Belediye Başkanımız ilgileniyor. Güzel bir sistem yapılıyor. Arıtma tesisi ile sularımız kireçten arınacak. Yeni pompa ile Kırşehir’in komplesi Nasuhdede Mahallesi’nden temin edilecek” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .