Nasıl bir ülkenin halkıyız!

Nasıl bir ülkenin halkıyız!

04.02.2016

Yıllardır, ekonomide hiçiz. Siyasette, toplumsallaşmada, başarıda, bilimde, eğitimde, sulhta, bir arada yaşayabilmede… İşsizlik, daralan iş gücü, üretimsizlik, gerileme ile daha çok tembelleşiyoruz, daha çok tükeniyoruz, daha çok uzaklaşarak insani ve vicdani sorumluluğumuzdan. İstikrarı yok insanın. İstikrarsız toplumun yığınları oluyoruz. İstikrarsız siyasetçilerin istikrarsız politik çözümlemeleriyle. Ne dediğimizi bilmiyor, ne denildiğini anlamıyoruz. Ne konuştuğumuzdan haberimiz yok, dahası […]

Yıllardır, ekonomide hiçiz.
Siyasette, toplumsallaşmada, başarıda, bilimde, eğitimde, sulhta, bir arada yaşayabilmede…
İşsizlik, daralan iş gücü, üretimsizlik, gerileme ile daha çok tembelleşiyoruz, daha çok tükeniyoruz, daha çok uzaklaşarak insani ve vicdani sorumluluğumuzdan.
İstikrarı yok insanın. İstikrarsız toplumun yığınları oluyoruz. İstikrarsız siyasetçilerin istikrarsız politik çözümlemeleriyle. Ne dediğimizi bilmiyor, ne denildiğini anlamıyoruz. Ne konuştuğumuzdan haberimiz yok, dahası nasıl bir ülkeyi nasıl bir halkı parçaladığımızı görmüyoruz. Ya da görmezden geliyoruz.
Özellikle 80 ihtilâlinden sonra, ihtilal atıklarının biçim ve şiddetiyle yönetiliyoruz. Refahın hudutlarına olası iktidar kuvvetine karşı döşenmiş mayın tipi muhalefet ve başarısızlıkları tırmandıran iktidarlarla kala kalıyoruz. Asılsız yazar ve aydınların cilası ile oyalanan, uyutulan ve aldatılan bir milletin karanlık koridorlarında bırakılıyoruz. Uygarsızlık, dibe çökme, ihanet ve sahipsizlik mezarlarımız oluyor sonra.
İllegal örgütlerin kuşatmasına düşmüş bir ülkenin halkıyız.
Sermayenin kantarında aydınlığını ve siyasetini tartanların satılmışlığına düşmüş bir ülkenin halkıyız.
Muhalif koridorlarda kalmayı hüner sayan ancak siyasi kaygılarını iktidar eteklerinde tatmin eden politikacıların çıyanlığına düşmüş bir ülkenin halkıyız biz.
Konuştuklarında sanırsın adam, barışı siyasal yarışa bulaştıran ve savaşları icat eden politik gurmecilerin soluk aldırmadığı bir ülkenin halkıyız biz.
Yoksulluktan, açlıktan, işsizlikten bir haber; ancak kravatlarıyla gamsız gamsız gezen idarecilerin doluştuğu bir ülkenin halkıyız biz.
Yalancının, talancının, oyun bozanın, hainin, vicdansızların siyaset dünyalarıyla baş başa kalmış bir ülkenin halkıyız biz.
Gerçekten bu ülkeyi pislik ve kirliliklerden arındıranların farkında olacağız. Yada bizler kir ve pislik içinde kalacağız. Hangi siyasetten, hangi ırktan, hangi etnik gruptan olursa olsun, bu ülkeyi ve bu halkı dar boğaza sokanları görün, ayıklayın ve itaatsizliğinizi baskılayın. Zira anlaşılamayacak bir şey yok, Kırşehir’de de olduğu gibi, Kırşehir siyaset ve bürokrasisinde de görüldüğü gibi karanlık adamların dünyasını göremeyecek bir şey yok. Bugün iktidarında gayret etmeye çalıştığı gibi, sorunlardan arınmadan sorunsuz yaşanamaz. Zira sorunu çözen iktidar da, sorunu çözen muhalefette başım gözüm üstüne.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .