MUTLU BAYRAMLAR…

MUTLU BAYRAMLAR…

09.08.2019

Mübarek Kurban Bayramı Pazar günü başlıyor. Kırşehir’de 06.29’ta kılınacak bayram namazının ardından vatandaşlar kurbanlarını kesmeye başlayacaklar. Kurban Bayramı’nın huzur içinde geçmesi için Kırşehir’de Belediye, Emniyet ve Tarım İl Müdürlüğü tüm hazırlıkları tamamladı. Vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmelerini sağlamak için asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alındı. Kurban Bayramı süresince genel güvenlik […]

Mübarek Kurban Bayramı Pazar günü başlıyor. Kırşehir’de 06.29’ta kılınacak bayram namazının ardından vatandaşlar kurbanlarını kesmeye başlayacaklar.
Kurban Bayramı’nın huzur içinde geçmesi için Kırşehir’de Belediye, Emniyet ve Tarım İl Müdürlüğü tüm hazırlıkları tamamladı. Vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmelerini sağlamak için asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alındı.
Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, yoğun alışveriş merkezleri, pazaryerleri, otogar, konaklama merkezleri, halkın ve trafiğin kalabalık olduğu yerlerde, şehir içi ve şehirlerarası yollarda resmi ve sivil görevlilerle trafik ve güvenlik önlemlerini en üst seviyede aldı. Özellikle alışverişin yoğunlaştığı gün olan arife günü, yani Pazar günü vatandaşların güvenle alışverişlerini yapabilmelerini sağlamak için, ana caddeler, alışveriş yerleri ve bankalar civarı başta olmak üzere şehrin kalabalık yerlerinde sivil ve resmi ekipler, özellikle yankesicilik, kapkaç, dolandırıcılık gibi suçlara karşı gerekli önlemleri aldı.
Bu arada Vali İbrahim Akın ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu birer mesaj yayınlayarak Kırşehir halkının bayramını kutladı.
Vali Akın mesajında, şunları söyledi:
“Toplumsal birlikteliğimiz için büyük bir öneme sahip olan bayramlar, sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının en üst seviyede yaşandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştirildiği, ihtiyaç sahipleri ve büyüklerin her zamankinden daha çok hatırlandığı özel günlerdir. Hayatın yoğun akışı içerisinde eş dost ziyaretine fırsat bulamayan insanları bir araya getiren ve muhabbetle kucaklaşmasını sağlayan bayramlar, günlük hayatın stresinden bunalan ruhumuz için adeta bir dinlenme vesilesidir. Öyle ki yaşadığımız coğrafyada meydana gelen savaşlar, tanık olduğumuz kötü olaylar, günlük hayatın getirdiği stres ve kaygılar, bizleri ziyadesiyle huzursuz etmekte, insanların birbirinden uzaklaşmasına neden olmaktadır. Oysa bayramlar, bizlere dini ve insani sorumluluklarımızı hatırlatarak merhamet duygularımızı harekete geçirmektedir. Yüce dinimize bağlılığımızın bir simgesi olarak kutladığımız Kurban Bayramı’nda kurban etlerini ihtiyaç sahipleriyle buluşturmalı, en yakınımızdan başlamak üzere kimsesiz, yaşlı, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret ederek gönüllerini almalı, ihtiyaçlarını gidermeliyiz. Yine vatanımızı savunurken canlarını feda eden aziz şehitlerimizin acılı ailelerine ve kahraman gazilerimize her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmeli, onları bayramda da yalnız bırakmamalıyız. Birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha güçlü kılmak, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamak ancak toplumda sevgi ve hoşgörü ortamını hâkim kılmakla mümkündür. Bayram günlerinin getirdiği manevi atmosferin birkaç günle sınırlı kalmaması, yılın diğer günlerine de sirayet ederek iyilik ve güzelliklerin çoğalması bizlerin elindedir. Bu yüzden hem millet hem de Müslüman âlemi olarak bu zamanların kıymetini çok iyi bilmeli ve bayramı manevi anlamda verimli geçirmek için gayret göstermeliyiz. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramlarımızın huzur ve coşku içerisinde geçmesi bizim en büyük arzumuzdur. Bu amaçla, Valiliğimiz tarafından gerekli tüm önlemler alınmıştır. Vatandaşlarımızın da bayram süresince özellikle trafikte dikkatli olmalarını ve kurallara uymalarını bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kırşehirli hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın tüm insanlık için huzur, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum.”
EKİCİOĞLU, KIRŞEHİR HALKININ BAYRAMINI KUTLADI
Bayramların, anlam ve önemi olan barış, kardeşlik, sevgi, hoşgörü gibi değerleri yaşam biçimi olarak benimseyerek, ayrımcılığın ve şiddetin yaşanmadığı, insanlığın geleceğini tehdit eden sorunların çözüldüğü, barışın egemen olduğu bir dünya için hep birlikte çalışılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Selahattin Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:
“Bayramlar; birlik ve beraberlik duyguları ile yaşanan; tüm toplumun kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştiren, umudun ve toplumsal barışın her düzeyde güçlendiği günlerdir. Toplumca yaşadığımız acılarımızın, kırgınlıklarımızın ve düşmanlıklarımızın son bulması için hepimize bir nebze de olsa umut vermektedir. Bayramlar, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır. Kurban Bayramı’nı fırsat bilerek, milletçe kardeşliğimizi pekiştirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, huzur içerisinde yaşamaya özen göstermeli, millet olma sorumluluğunu üzerimizde hissederek, sergilediğimiz bu birlik ve beraberliği her zaman göstermeliyiz. Bayramların, anlam ve önemi olan barış, kardeşlik, sevgi, hoşgörü gibi değerleri yaşam biçimi olarak benimsemeli; ayrımcılığın ve şiddetin yaşanmadığı, insanlığın geleceğini tehdit eden sorunların çözüldüğü, barışın egemen olduğu bir dünya için hep birlikte çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle bütün Kırşehirli hemşehrilerime; birlik ve beraberlik içerisinde, güzellikle dolu, her zaman bir öncekinden daha coşkulu ve mutlu bir Kurban bayramı diliyorum. Bayram günlerinin sevinç ve coşkusunu tüm yaşantınız boyunca yüreğinizde hissetmeniz ve bu huzur ve mutluluğu daima yaşamanız dileklerimle Kurban bayramınızı kutluyor saygı ve selamlarımı sunuyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)

Milletvekili İlhan’dan
Kurban Bayramı mesajı

CHP Kırşehir milletvekili metin ilhan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda bütün Kırşehir halkının bayramını kutladı.
Milletvekili ilhan, yayınladığı mesajda şunları söyledi:
“Değerli Kırşehirli hemşehrilerim,
“Kurban Bayramı’nın siz kıymetli hemşehrilerime ve tüm halkımıza; huzur, sağlık, mutluluk, bolluk ve bereket dolu ağız tadı ile yaşanacak güzel günleri beraberinde getirmesini temenni ediyorum.
“Bayram günleri, insanları bir araya getiren, kırgınlıkları ortadan kaldıran, sevgi ve kardeşlik duygularını perçinleyip güçlendiren insanların sevdikleri ile beraber mutluluk ve sevincin en kıymetlisini yaşadığı önemli günlerdir.
“Ülkemiz ve tüm dünya açısından kişisel çıkarlar ve hiçbir ayrım gözetilmeksizin en başta kişilik haklarına saygılı olmak üzere hoşgörünün yüksek olduğu, refahın, dayanışmanın egemen olduğu, ayrıştıran ve kaosa sürükleyen durumların ortadan kalktığı, toplumsal barışın günden güne arttığı yarınlara doğru ilerlemeyi diliyorum.
“Bu duygularla Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, esenlikler getirmesini temenni ediyorum. Sevgi ve saygılarımla.” (HABER BEYHAN BALLI)

Milletvekili Kendirli, Kırşehir
halkının bayramını kutladı

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, yayınladığı mesajla Kırşehirlilerin Kurban Bayramı’nı kutladı.
Kurban Bayramı’nın güzel günlerin müjdecisi olması temennisinde bulunan Milletvekili Mustafa Kendirli, mesajında şunları kaydetti:
“Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Yakın coğrafyamızda kan akarken, zulüm, her rengiyle kardeşlerimizi inletirken, yoksulluk en ağır şekilde hükmünü sürerken, Kurban Bayramının, idrakleri aydınlatması, gönülleri yumuşatması, insanlığa vicdanı ve merhameti hatırlatması en büyük arzumuzdur. Kurban Bayramının, güzel günlerin müjdecisi olmasını temenni ediyorum. Selâmlaşarak, müsamaha ederek, kucaklaşarak, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak bayram sevincini çoğaltmalıyız. Aile büyüklerimizin hayır dualarını alırken, gözlerimizin nuru, evrelerimizin neşesi olan çocuklarımızı sevindirirken, öksüzleri, yetimleri, garipleri de asla unutmayalım. Evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı hatırlamalı; kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmalı, yüzlerinin gülmesine ve ümitlerinin yeşermesine vesile olmalıyız. Millet olarak, son 5 yıldır, ülkemize sığınan 3.5 milyonun üzerindeki Suriyeli ve Iraklı misafirimize sahip çıktık; soframızı onlarla paylaşarak tüm dünyaya insanlık dersi verdik. Fitne tohumları ekilmeye çalışılan bu topraklar, dünyadaki tüm mazlumların son sığınağıdır. Eli kanlı katillerin taşeronluğuyla bölünmek, parçalanmak istenen bu ülke, hepimizin ebedi yurdudur. Bu ülkede yaşayan her bir vatandaşımız aynı şekilde eşittir, aynı şekilde değerlidir; aynı haklara, aynı özgürlüklere sahiptir. Bugün ABD başta olmak üzere bazı dış küresel güçler ülkemizi ekonomik alanda zarar vermek için her türlü oyunlarını sahneye koyuyorlar. Bizler, tarih boyunca birbirimize verdiğimiz kıymetle; ortaya koyduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla, sağduyunun aydınlığıyla sıkıntılı dönemleri hep birlikte aştık. İnşallah, bugün ve gelecekte de, aynı basireti, aynı iradeyi yine hep birlikte göstereceğiz. Bayram ziyareti için yola çıkan tüm kardeşlerimden, trafik kurallarına riayet etmelerini, dikkatli şekilde araç kullanmalarını hassaten rica ediyorum. Her biri birer kahramanlık ve fedakârlık abidesi olan şehitlerimize, gazilerimize vefa borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden temenni ediyorum. Tüm İslam âleminin Kurban bayramını kutluyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)

AK Parti İl Başkanı Aslan,
Kırşehirlilerin bayramını kutladı

Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Ak Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun olarak darda olanlara yardıma dikkat çekti.
İl Başkanı Muzaffer Aslan, “Bütün yurt sathında olduğu gibi, Ahiler diyarı şehrimizde de, birlik ve beraberliğimizi, karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü duygularıyla pekiştiren, mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmış bulunuyoruz. Tüm ülkemizde ve güzel ilimiz Kırşehir’de Kurban Bayramı’nı milletçe huzur, güven ve mutluluk içinde geçirmemiz dileğiyle hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Dini bayramlarımız, toplumumuzda hiç şüphesiz çok özel ve anlamlı bir yere sahiptir. Bayramlarımız, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hâkim olduğu müstesna günlerdir. Bayramlar; aile fertlerinin, akraba, eş-dost ve arkadaşların bir araya geldiği, özlem giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini pekiştiren, kısaca bizlere aile olmanın ayrıcalığını yaşatan özel günlerdir. Şüphesiz, bu özel günler çağın getirdiği birçok sosyal hastalığın da panzehridir. Bu özel ve ayrıcalıklı günleri, ancak ve ancak Emniyet ve Asayiş sorunlarının yaşanmadığı huzurun ve güvenin hakim olduğu memleketlerde yaşamak mümkündür. Bu çerçevede etrafımızda yaşamaya çalışan toplumların, ülkelerin içinde bulunduğu şartlara baktığımız zaman, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ve ay-yıldızlı Türk Bayrağı altında huzur içinde yaşayan bir millet olarak ne kadar şanslı olduğumuzu ve bize bu huzuru veren Yüce Allah’a ne kadar şükretmemiz gerektiğinin idrakinde olmalıyız. Kıymetli Kırşehirliler, dini bayramlarda sevinmek kadar, sevindirmek de önemlidir. Özellikle, sevindirmenin önem kazandığı Kurban Bayramı’nda, yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak darda olanlarla, muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizler ile tedaviye muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin ziyaret edilerek hatırlanması, desteklenmeleri ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum. Sağlık, mutluluk, huzur ve güven içerisinde, ailenizle birlikte bir bayram geçirmenizi içtenlikle diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)

ESOB Başkanı Öztürk’ten
Kurban Bayramı mesajı

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı
Başkan Öztürk mesajında; “Bayramlar sevginin, muhabbetin, birlik ve beraberliğin, başarışın, huzurun, yardımlaşmanın, milli ve dini duyguların, kaynaşmanın en yoğun yaşandığı özel günlerdir. Bundan dolayı bayram, anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalı, başta yakınlarımız olmak üzere, özellikle kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir. Bayram vesilesiyle başta ülkemiz olmak üzere bütün dünyada barış ve kardeşliğin hakim olmasını, dünyanın farklı yerlerinde özellikle Türkmen soydaşlarımıza ve Müslüman kardeşlerimize yönelik olarak yapılan işkencelerin, katliamların, akıtılan kan, gözyaşı ve zulümlerin son bulmasını dilerim. Bu bayramı vesile addederek; sıkıntıda olan kardeşlerimize tek yürek olarak dua ediyor, hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Kırşehir halkının kazasız-belasız, huzur ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini dileyen Başkan Bahamettin Öztürk, “Her bayramda uyarılara rağmen, trafik kazalarında birçok insanımız hayatını kaybediyor ve yaralanıyor. Bu kazalar nedeniyle yuvalar yok oluyor. Sevincimize gözyaşı karışmaması için yollarda daha dikkatli olalım. Tüm halkımızın kazasız ve belasız bir bayram geçirmesini dilerim. Asırlardan beri birlik-dirlik içerisinde kutladığımız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu Kurban Bayramı’nın kırgınlıklar ve dargınlıkların bir kenara bırakıldığı, gönüllerimizin huzur, sevgi ve kardeşlik duygularıyla dolmasına, bayram sevinciyle coşmasına vesile olmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle Kırşehirli hemşerilerimin, esnaf ve sanatkârlarımızın, Türk ve İslam dünyasının Kurban Bayramını en kalbi duygularla kutlayarak, bayramın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur getirmesini dilerim.” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .