MUTLU BAYRAMLAR…

MUTLU BAYRAMLAR…

01.06.2019

29 gün süren Ramazan ayının Pazartesi günü sona ermesinin ardından 3 gün sürecek Ramazan Bayramı Salı günü başlıyor… MUTLU BAYRAMLAR… Huzurlu bir bayram için Kırşehir’de tüm hazırlıklar tamam… BU YIL 29 gün süren Ramazan ayının Pazartesi günü sona ermesiyle Salı günü başlayacak ve üç gün sürecek Ramazan Bayramı’nın huzur içinde geçmesi için hazırlıklar Kırşehir’de de […]

29 gün süren Ramazan ayının Pazartesi günü sona ermesinin ardından 3 gün sürecek Ramazan Bayramı Salı günü başlıyor…

MUTLU BAYRAMLAR…

Huzurlu bir bayram için Kırşehir’de tüm hazırlıklar tamam…

BU YIL 29 gün süren Ramazan ayının Pazartesi günü sona ermesiyle Salı günü başlayacak ve üç gün sürecek Ramazan Bayramı’nın huzur içinde geçmesi için hazırlıklar Kırşehir’de de tamamlandı. Ramazan Bayramı dolayısıyla ek önlemler alındı. Bayram namazı ise Kırşehir’de saat 05.57’de kılınacak.
Vatandaşların Ramazan Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmelerini sağlamak için bayram öncesi ve süresince İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü kendi görev ve sorumluluk alanları içerisinde, bayram öncesinde yoğun alışveriş merkezleri, pazaryerleri, otogar, konaklama merkezleri, halkın ve trafiğin kalabalık olduğu yerlerde, şehir içi ve şehirlerarası yollarda resmi ve sivil görevlilerle trafik ve güvenlik önlemlerini en üst seviyede alacaklar.
Alınan bir dizi emniyet tedbirleri çerçevesinde arife günü olan Pazartesi günü de vatandaşların güven içerisinde alışverişlerini yapabilmelerini sağlamak için ana caddeler, alışveriş yerleri ve bankalar civarı başta olmak üzere şehrin kalabalık yerlerinde sivil ve resmi ekipler, devriye görevi yaparak, özellikle yankesicilik, kapkaç, dolandırıcılık gibi suçlara karşı gerekli önlemleri alacak.
Şehrimizde Belediye’ye ait görevlerin yerine getirilmesi noktasında hazırlıklarını tamamlayan Kırşehir Belediyesi, bayram gelenekleri arasında yer alan mezarlık ziyaretleri için otobüs seferleri düzenleyecek.
Mezarlıklarda arife günü lokum ve gülsuyu ziyarete gelenlere ikram edilecek. Mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için Pazartesi günü saat 11.00’den 18.00’e kadar otobüs seferleri düzenleyecek.
Pazartesi gününden itibaren bayram süresince mezarlıklar çevresinde trafik ve asayiş yönünden gerekli tedbirlerin de alındığı bildirilirken, Ramazan Bayramı tatili süresince vatandaşların rahat ve huzur içinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla ekipler tarafından her zamankinden daha etkin, duyarlı ve titiz davranılarak, mevcut trafik denetimlerine ek olarak ilimiz ve ilçelerde tedbirlerin alındığı öğrenildi.
Kırşehir Belediyesi, 4-6 Haziran tarihleri arasında kutlayacağımız Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirebilmeleri için çalışmalarını tamamladı. Zabıta ekiplerinin gıda ve şekerleme üretim yerleri ile nöbetçi fırınlar ve lokantaları bayram boyunca denetleyeceği bildirilirken, bayram süresi boyunca su, kanalizasyon ve temizlik işleri ekipleri ile birlikte nöbetçi ekipler 24 saat görevde olacak.
Vatandaşların Belediye’yi ilgilendiren her türlü şikayet ve önerileri Zabıta 153, Su Arıza 185, Mezarlıklar 188 ve Halkın Masası 214 10 10 numaralı telefonlara bildirmesi istenirken, Ramazan Bayramı’nda sağlık kuruluşları da açık bulundurulacak. 112 numaralı telefondan aranacak Acil Servis de bayram süresince yeterli sayıda personeli ile hizmet verecek.
Bu arada Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için işyerlerine gerekli denetimler yapılıyor. Ayrıca 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişini sağlaması bakımından satışa arz edilen malların üzerlerine etiket takılması sağlanıyor. Ana caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyar satıcılar, semt pazarına yönlendirilirken semt pazarlarında da herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için gerekli tedbirler alındı.
Ayrıca Zabıta Müdürlüğü tarafından şehir merkezinde bulunan özellikle tatlı imalatı ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimler de sıklaştırıldı.
EMNİYET TEDBİRLERİ ALDI
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, bayram tatilinin milli birlik ve beraberlik duygularıyla huzur, barış ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla yürütülen görevlere ek olarak gerekli tedbirleri aldı.
Vatandaşların güvenli ve huzurlu bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için alışveriş merkezleri, kuyumcular ve bankalar civarında, şehirlerarası otobüs terminalinde yaya devriyeler ve motorize ekipler görevlendirildi.
Şehrin giriş çıkış noktalarında trafik ve asayiş yönünden suçların önlenmesi ve suçluların yakalanabilmesi için belirli saatlerde yol kontrolleri yapılacağı bildirilirken, ilimiz merkezinde bulunan Bağbaşı, Kümbetaltı, Aşıkpaşa, Şehitlik Mezarlıkları’nda vatandaşların dini duygularını suiistimal etmek isteyen şahıs veya şahısların önlenmesi amacıyla görevlendirilen ekiplerce mezarlık ziyaretlerinin huzur ve sükun içerisinde geçirilmesi sağlanacak.
Umuma açık ve umuma mahsus yerlerde herhangi bir üzücü olay meydana gelmemesi için gerekli denetim ve kontroller aralıksız yapılacak.
Araç ve yaya trafiği açısından yoğun olacağı düşünülen alışveriş merkezleri ve halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde alınacak trafik tedbirleri ile gerekli trafik düzeni ve güvenliği en üst seviyede sağlanacak.
Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nce görevlendirilen 7 ekip ile devlet karayolu üzerinde her 30 kilometreye 1 ekip düşecek şekilde planlama yapılırken, görevlendirilen ekip ve personel tarafından bayram tatili süresince özellikle aşırı hız, alkollü araç kullanma, hatalı sollama, yakın takip, şerit ihlali, çalışma süresi ihlali gibi trafik kazalarının oluşumunda büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetimlerine ağırlık verilecek.
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nce görevlendirilen personel ve ekipler de, şehir içerisinde bayram nedeniyle oluşacak yoğunluk nedeniyle gerekli tedbirleri alırken, olası kazaların engellenmesi ve trafik akışının düzenli olması sağlanacak. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .