Mustafa Kendirli unutulmayacak…

Mustafa Kendirli unutulmayacak…

21.08.2017

Kırşehir’de Ak Parti’nin il başkanı kim olacak?

2,5 yıl Ak Parti Kırşehir il başkanlığını yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta görevinden ayrılacağını açıklayan Mustafa Kendirli’ye partilileri ve Kırşehirliler teşekkür etti.
Mustafa Kendirli’nin görevi süresi içinde partizanlık yapmadığını, herkese kapısının ve gönlünün açık olduğunu belirten Kırşehirliler “Mustafa Kendirli’nin 2,5 yıl süreyle Ak Parti İl başkanlığını başarıyla yaptığına inanıyoruz. Kendirli’nin iki genel seçimden ve referandumdan başarıyla çıktığını görüyoruz. Ayrıca partisini her ortamda en iyi şekilde temsil etmiş, kapısını ve gönlünü bütün Kırşehirlilere açmış olan Mustafa Kendirli’nin il, ilçe, belde, köy ayrımı yapmadan herkesi kucakladığını gördük. Milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla ve tüm il yöneticileriyle uyum içinde çalışması da onun başarılı olmasında en büyük etken olmuştur. Cumhurbaşkanımız parti teşkilatlarında bir yenileme süreci başlatınca, genel merkezin isteği üzerine görevinden ayrılmıştır. Bu bile onun mütevaziliğini göstermektedir. Kendisini Kırşehir’e verdiği hizmet ve çabalardan dolayı hiçbir zaman unutmayacağız. Bundan sonraki yaşamında da sağlık ve mutluluklar dileriz” diye konuştular.
Bu arada Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli’ye İl Başkanlığı döneminde partiye ve şehrimize yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Bahçeci, “Biz siyaseti bir hizmet ve görev yarışı olarak kabul ediyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana teşkilatlarımız ve bu davaya gönül vermiş arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içinde kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. AK Parti Teşkilat çalışmalarımızda kimi zaman görev değişimi, teşkilat içinde bir kan değişikliği olması olasıdır. Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Mustafa başkanımızda, 2,5 yıllık görev süresi boyunca 2 seçim, 1 darbe girişimi ve 1 referandumu başarıyla yönetip görevini hakkıyla yerine getirmiştir. Hiç bir zaman fitneye fırsat vermeden milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve tüm teşkilatımızı bir bütün olarak tutmuş ve bizler ’in huzur içerisinde çalışmasını sağlamıştır. Bu manada, biz hakkımızı kendisine helal ediyoruz, Allah yolunu ve bahtını açık etsin, yol arkadaşları olarak biz kendinden razı olduk Rabbimde kendinden razı olsun” dedi.
Öte yandan Mustafa Kendirli’nin görevini bırakmasının ardından Kırşehir İl Başkanlığı’nı belirlemek için çalışmalar da Cumartesi günü parti il merkezinde temayül yoklaması yapıldı.
İl Koordinatörü olan Bilecik eski milletvekili Fahrettin Poyraz Kırşehir’e geldi. İl, ilçe, kadın, gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, eski il başkanları, eski ve milletvekilleri, ilçe başkanlarıyla biraya gelip onların görüş ve düşüncelerini alan Fahrettin Poyraz, daha sonra temayül için sandık kurdurdu. Temayül ve istişare için yaklaşık 200 kişinin oy kullandığı öğrenildi. Oy kullanan partililer il başkanlığı için aday olan kişilerden sadece üçünü tercih ettiler.
İl başkanlığı için mevcut Milletvekilleri Mikâil Arslan ve Salih Çetinkaya ile birlikte, eski milletvekilleri ile eski il başkanları oy kullanmadı. Bunlarla birebir görüşmeler yapan Fahrettin Poyraz’ın temayül yoklaması sonuçları, Kırşehir’deki görüşmelerin ardından hazırlayacağı rapor ve görüşler doğrultusunda Ak Parti Kırşehir İl Başkanı’nın en geç bir hafta 10 gün içinde açıklanması bekleniyor.
Ak Parti Kırşehir İl Başkanlığı için başvuruda bulunanların isimleri ve meslekleri şöyle:
Muhammed Emin Hekimhan (Avukat), Özgür Yaşasın (Avukat), Bilgehan Altaş (Avukat), İbrahim Küçükdeveci (İktisatçı), Ahmet Emin Güneş (Avukat), Şaban Çelik (Esnaf), Süleyman Şişman (Makine Mühendisi), Salih Memiş (Esnaf), Kenan Yanık (Esnaf), Süleyman Güneş (Harita Mühendisi), Hilmi Güzel (Emekli), Adalet Durdu (İşçi), Burak Öztürk (Avukat), Cuma Türkyılmaz (Esnaf), Salih Arslan (İşadamı), Mahmut Sami Doğancı (Eğitimci), Murat Sungur (Esnaf), Emre Dilek (Siyaset Bilimci), Ziya Konur (Mali Müşavir), Remzi Çakır (Muhasebeci), Mehmet Aközbek (Müteahhit), Alparslan Aşkın (Osmanlı Ocakları Başkanı). (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .