Mustafa Arslan, yeniden BİK yönetiminde

Mustafa Arslan, yeniden BİK yönetiminde

28.08.2017

Kırşehir’deki yazılı ve görsel basın kuruluşlarının büyük desteği ile Şubat ayında gerçekleştirilen Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği seçiminden büyük bir başarıyla çıkan Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan, geçtiğimiz gün yapılan BİK Genel Kurulu’nda yeniden Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. BİK Genel Kurulu’nun 29. Dönem 3. Toplantısı sürüyor. İstanbul Cevizlibağ’daki Genel Müdürlük […]

Kırşehir’deki yazılı ve görsel basın kuruluşlarının büyük desteği ile Şubat ayında gerçekleştirilen Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği seçiminden büyük bir başarıyla çıkan Yenigün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan, geçtiğimiz gün yapılan BİK Genel Kurulu’nda yeniden Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.
BİK Genel Kurulu’nun 29. Dönem 3. Toplantısı sürüyor. İstanbul Cevizlibağ’daki Genel Müdürlük binasında 23 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 11.00’de başlayan toplantıya, Basın, Hükümet ve Tarafsızlar grubundan toplam 30 Genel Kurul üyesi katıldı. Toplantının açılış konuşmasına yapan Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem, üyelere katılımları nedeniyle teşekkür ederek, toplantının başarılı geçmesi temennisinde bulundu.
Başkanlık Divanı’nın oluşturulması amacıyla yapılan oylama sonucunda, Divan Başkanlığı’na Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hak. Tuğg. İhsan Bülbül, Yazmanlıklara Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Şevket Erzen ile TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu oybirliğiyle seçildi. Divan Başkanı İhsan Bülbül, bir teşekkür konuşması yaparak, toplantısının verimli geçmesini diledi.
ARSLAN YENİDEN YÖNETİME SEÇİLDİ
Toplantı yeter sayısının belirlendiği yoklamanın ardından verilen Yönetim Kurulu önergesi doğrultusunda Yönetim Kurulu üyesi ve Yedek Denetçi seçimleri gerçekleştirildi.
Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan Yönetim Kurulu üyeliğine, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu ise Yedek Denetçi olarak seçildi. Daha sonra Genel Kurul üyeleri, “gündemin kabulü” maddesini görüşerek kabul etti.
Yönetim Kurulu’nun ikinci üç aylık döneme ilişkin durum raporu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adnan Ertem, Denetçiler Kurulu raporu ise Denetçi Ankara Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özen tarafından Genel Kurula sunuldu.
Verilen önerge kabul edilerek Genel Kurul üyeleri arasından Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının üyeleri belirlendi. Komisyon üyeleri çalışmalarına başladı. Genel Kurul Toplantısının 25 Ağustos 2017 Cuma günü gerçekleşecek son oturumunda Yönetim Kurulu ve Denetçiler Kurulu raporları, Hukuk, İlan ve Mali İşler Komisyonlarının görüşleri alınarak karara bağlanacak.
BİK 29. Dönem 3. Toplantısı, üyelerin dilek ve temennilerinin ardından bir sonraki Genel Kurul Toplantı tarihinin belirlenmesiyle sona erecek. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .