MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan: “Yeni Zellanda’daki İslam’a saldırıyı lanetliyorum”  

MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan: “Yeni Zellanda’daki İslam’a saldırıyı lanetliyorum”  

16.03.2019

 Kırşehir MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan: “Yeni Zellanda’daki İslam’a saldırıyı lanetliyorum”   Yeni Zelanda’nın ChristChurch ilçesindeki iki camide Cuma namazı sırasında gerçekleşen ve 49 Müslümanın terör saldırısında hayatını kaybetmesine Kırşehir MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan’dan tepki geldi. Hasan Eraslan, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Gelişmiş dediğimde, çağdaş bildiğimiz insan haklarının ve özgürlüklerin en […]

 Kırşehir MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan:

“Yeni Zellanda’daki İslam’a saldırıyı lanetliyorum”

 

Yeni Zelanda’nın ChristChurch ilçesindeki iki camide Cuma namazı sırasında gerçekleşen ve 49 Müslümanın terör saldırısında hayatını kaybetmesine Kırşehir MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan’dan tepki geldi.

Hasan Eraslan, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

“Gelişmiş dediğimde, çağdaş bildiğimiz insan haklarının ve özgürlüklerin en üst seviyede olduğunu sandığımız ülkelerdeki Müslümanlara ve İslam’a yapılan saldırılar münferit olay olmaktan çıkmış ve katliama, soykırıma dönüşmüştür.

“İslam’ın dünya üzerinde beklenilenden hızla yayılması, diğer dinlerden aradığını bulamayan insanlığın akın akın İslam’ı seçmesi İslam düşmanlarını panikletmiştir. Özellikle ABD ve Avrupa devletlerindeki ırkçı faşit siyasetçilerin, ülkelerindeki faşit azınlığın oylarını alabilmek uğruna geliştirdikleri söylemlerin sonucunda Müslümanlara saldırı her geçen gün çoğalmaktadır.

“İki gün önce Avrupa Parlamentosunda alınan Türkiye ile yapılan müzakerelerin askıya alınması karar işin tuzu biberi olmuş gibi.

“İslam’ın sevgi barış, hoşgörü ve kardeşlik dini olduğunu bilmeyen “Bir insanı öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibidir” düsturunu tüm Müslümanlara emreden İslam’dan habersiz zavallı katiller karşısında, Müslümanlar sabrını, sevgisini, hoşgörüsünü ve metanetini korumaya devam edecek inşallah.

“Tüm Dünyada İslamofobi’yi körükleyen faşist zihniyetli siyasetçileri lanetliyorum. Yeni Zellanda’da öldürülen Müslümanlara Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .